dzieci na plaży Dzisiaj wielu rodziców nie czeka na moment, gdy ich dziecko dorasta, a prawie z dzieckiem wychodzi na morze. Wszystko to dzięki nowoczesnym możliwościom, wiedzy, a także wysokiemu tempu życia, które rzadko daje czas na wakacje. Dlatego można spotkać dzieci na prawie każdej plaży. Wcześniej rodzice rzadko decydowali się na długą podróż do czasu, gdy dziecko ma 3 lata.

Jak zająć małe dziecko na morzu?

Palącym problemem dla wielu rodziców, którzy spędzają wakacje z dziećmi, jest kwestia, jak zająć dziecko na plaży.

Wszystko zależy przede wszystkim od wieku twojego dziecka. Tak więc, jeśli dziecko ma mniej niż rok, wówczas rozwój dywanika lub bujanego fotela będzie jedyną rozrywką dla niego. Z reguły takie dzieci nadal nie wiedzą, jak chodzić na własną rękę, a niektóre z nich pełzają. To tylko ułatwia matce. Poprzez umieszczenie takiego okrucha na bujanym krześle pod parasolem, możesz z przyjemnością ciesz się promieniami słońca , okresowo kontrolując miękisz. Ponadto w tym wieku dzieci nadal śpią wystarczająco długo w ciągu dnia, dając odpoczynek dorosłym.

W czasie, gdy dziecko nie śpi, możesz wprowadzić go do świata zewnętrznego, pokazać fale rozpryskiwania, mewy, a jeśli masz szczęście, delfiny. Jeśli dziecko siedzi dość pewnie, możesz zaoferować mu zabawę z kamykami i muszlami, przesuwając je z jednego pojemnika do drugiego.

Rozrywka dla dzieci 2-4 lat na morzu

W tym wieku różne gry mogą być wykorzystywane do zabawy dzieci na plaży. W takich przypadkach wyprawa na plażę rzadko odbywa się bez torby z zabawkami dla dzieci, zaprojektowanej specjalnie na plażę. Może to być: wiadro z łopatką, wszelkiego rodzaju formy do piasku, mała kulka. Ponadto, dość często, rodzice biorą mały nadmuchiwany basen.

O czym nie należy zapomnieć podczas wizyty na plaży z dziećmi?

Odwiedzając plażę morską, każda matka musi przestrzegać kilku zasad. Szczególną uwagę należy zwrócić na odzież dziecięcą, która powinna pasować na plażę. Najlepiej używać do tego lekkich ubrań wykonanych z naturalnej bawełny, które powinny być wolne i nie przeszkadzać ruchowi dziecka. Pierwszeństwo należy przyznać rzeczom jasnych odcieni.

Obuwie dla dzieci używane do zabawy na plaży również powinno być wyjątkowe. Najlepsze w tych przypadkach są odpowiednie lekkie sandały. Znalezienie dziecka na plaży bez butów nie jest bezpieczne i najprawdopodobniej może zostać zraniony, zwłaszcza jeśli plaża nie jest piaszczysta. Ponadto, nawet gdy dzieci pływają w wodzie i nie chodzą po plaży, buty muszą być obecne. Eliminuje to możliwość zarysowania nogi kamieni na dnie.

Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo na plaży, zwłaszcza podczas pływania w wodzie. Nie pozwól dziecku wejść do wody samemu. Pilnuj go podczas pływania, ponieważ nagle falę, może zakryć go głową. z dzieckiem na morzu Najlepiej również używać specjalnych rękawów lub kamizelki pływackiej, koła, bez których dzieci, które nie potrafią pływać po prostu nie mogą tego zrobić.

Czas pobytu dziecka w wodzie nie powinien przekraczać 15-20 minut. W przeciwnym razie może wystąpić hipotermia powodująca zimno a cała reszta zostanie rozpieszczona. Aby tego uniknąć, rób przerwy podczas kąpieli dzieci, bez względu na to, jak trudno byłoby wyciągnąć je na brzeg.

Tak więc, gdy dzieci są na plaży, rodzice nie powinni tracić z oczu swojego dziecka i zapomnieć o jego obecności. Jeśli dziecko jest jeszcze małe - zaangażuj go w jakąś grę.