Wraz z rozwojem technologii komputerowej, konsol i aplikacji mobilnych, dzieci mniej interesują się zajęciami na świeżym powietrzu, grami na świeżym powietrzu i sportem. Ale jest to tak ważne, zwłaszcza dla rosnącego ciała dziecka, wykonywanie codziennych ćwiczeń i dawanie sobie nawet małego wysiłku fizycznego. Nie wszyscy rodzice mają wolny czas na uprawianie sportu ze swoimi dziećmi, chodzenie z nimi na lodowisko lub do klubów sportowych. Doskonałym początkiem aktywnego i zdrowego stylu życia dla dziecka będzie instalacja kącika sportowego dla dzieci w mieszkaniu. Z jego pomocą dziecko nie tylko poprawi swoją kondycję fizyczną, ale także rozluźni czas spędzony na komputerze i podręczniki z ćwiczeniami fizycznymi. Będzie również miał możliwość przygotowania się do wydania standardów wychowania fizycznego. Nie wspominając o tym, że strefa sportowa może zmusić dziecko do dalszego uprawiania sportu. Jeśli nie ma pieniędzy na zakup nowej ściany gimnastycznej dla dzieci, nie powinieneś rozpaczać, możesz kupić obszar sportowy, który był używany lub zrobić to samemu.

Co powinno zawierać teren sportowy dla dzieci w domu?

  1. Narożnik powinien składać się z co najmniej dwóch ścian szwedzkich, umiejscowionych w taki sposób, aby dziecko mogło z łatwością poruszać się między nimi. Samo istnienie takich ścian w domu przyczynia się do tworzenia mas aktywnych gier w dziecięcej wyobraźni.
  2. Poziomo zawieszona drabina jest integralną częścią obszaru sportowego. Służy tak, aby dziecko mogło chodzić po jej dłoniach, dla dzieci jest szczególnie użyteczne i jednocześnie interesujące, ponieważ podczas wykonywania tego ćwiczenia drabina lekko trzęsie się z boku na bok.
  3. Poziomy pasek, w zależności od wieku dziecka, może być zainstalowany na różnych wysokościach. Starsze dzieci mogą na nie podjechać i zrobić róg. A dzieci będą po prostu na nim wisiały i upadały.
  4. Aby upadek ze ściany lub drabina z zawiasami nie był tak bolesny, należy położyć maty lub coś miękkiego na podłodze.

Powyższa wersja narożnika urządzenia nie jest obowiązkowa i służy tylko jako przykład i zawiera tylko najbardziej podstawowe atrybuty dla sportu. Można go uzupełnić masą innych pocisków (pierścieni, zjeżdżalni do toczenia, celu itp.) W oparciu o życzenia dziecka i możliwości pomieszczenia.

Wszystkie starania, aby stworzyć kącik sportowy dla dzieci, opłaci się w postaci dodatkowego czasu wolnego. W końcu gimnastyczny kącik może trwale przyciągnąć uwagę dziecka, a on będzie w stanie uwolnić zgromadzoną tam energię.

Dziś w sklepach sportowych istnieje ogromny wybór różnych ścian, muszli i narożników dla dzieci. Wykończone drewniane i metalowe listwy ścienne dla dzieci różnią się, z reguły, zgodnie z metodą utrwalania. Rodzaje ścian sportowych: ściana gimnastyczna dla dzieci

  • element dystansowy - mocowany za pomocą przesuwnych podnośników umieszczonych na obu końcach ściany (przy instalacji tego rodzaju ściany nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych otworów w ścianie);
  • ściana - sztywno przymocowana do ściany za pomocą śrub lub kotew za pomocą specjalnych uchwytów;
  • ściana i element dystansowy zawierają zarówno przesuwne podnośniki, jak i specjalne mocowania i mogą być montowane w dowolny sposób lub dwa w tym samym czasie;
  • ścianka sportowa na zawiasach różni się tym, że w ścianie początkowo założone są specjalne daszki, na których następnie zawieszana jest ściana.