Każda matka wie: jak nie zapobiegać przeziębieniom u dzieci, a ona, to samo przeziębienie, jest nieuniknione u dzieci. Dlaczego? Dlaczego nie można zasadzić dziecka w domu i wyjechać bez komunikacji z rówieśnikami, bez odwiedzania przedszkola lub szkoły. I nawet jeśli babcie i niańki są zawsze gotowe do pomocy, to nie fakt, że oni, tak jak wy, nigdy nie zachorują i nie przyniosą choroby do swoich domów. A jak w tym przypadku nie zarazić dziecka zimnem? W końcu, co mogę powiedzieć, najczęściej przez zimno rozumiemy banalne ARVI. O nieskuteczności bandaży z gazy rozmawiano przez długi czas i dużo, więc oprócz zapobiegania przeziębieniom, nic nie zostało jeszcze wynalezione.

Jak chronić dziecko przed zimnem? Prawdopodobnie każda matka zna nieprzyjemne uczucie, które pojawia się, gdy przynosi zdrowe dziecko do przedszkola, a obok niego zasmarkane dziecko o zmęczonych, obolałych oczach rozbiera się na ławce. Już na początku przeziębienia i, zdaniem wychowawców, dziecko ma nawet zaświadczenie, że jest zdrowy. Zaopiekowała się nim matka, która prawdopodobnie ma tysiące powodów, aby być w pracy tego dnia, ale dla nas najważniejsze jest to, jak chronić dziecko przed zimnem.

Pierwsze oznaki przeziębienia u dziecka po kontakcie z pacjentem, z reguły, nie trwają długo. Objawy przeziębienia u dzieci objawiają się na różne sposoby: dla kogoś jest to nagłe przeziębienie, ktoś narzeka na ból gardła. Ale w każdym razie - jest to niedyspozycja, słabość, brak apetytu. A twój pediatra powinien oczywiście leczyć przeziębienia u małych dzieci.

Większość matek, które cierpią na częste przeziębienia u dziecka, jest zazdrosna o rodziców, którzy mają zasmarkane i kaszlące dziecko, które nie ma gorączki. Jednak lekarze uważają, że posiadanie wysokiej gorączki dziecka z przeziębieniem jest dobre i zaleca się ją odkładać tylko wtedy, gdy przez dłuższy czas pozostaje ona powyżej 39 ° lub jest źle tolerowana. W ten sposób organizm najskuteczniej zwalcza wirusa.

A jeśli przeziębienie u dzieci zmienia się w kaszel? Oczywiście, wszyscy pamiętamy o tynkach gorczycy, pocieraniu i innych procedurach, których lekarz nigdy nie przepisuje dziecku, ale które jednak uważamy za nasz obowiązek, aby zrobić chore dziecko. Obecnie istnieje wiele opinii na temat skuteczności tych egzekucji. Ale to, co dokładnie należy wiedzieć, to to, że w ostrym okresie, kiedy dziecko jest przeziębione, zabiegi rozpraszające są nieskuteczne, a nawet szkodliwe w wysokich temperaturach. O wiele ważniejsze jest obfite picie i odpoczynek w łóżku. Jeśli u dziecka wystąpi ból ucha, szczególnie nie spiesz się, aby zrobić lokalny kompres do rozgrzewania - istnieją rodzaje zapalenia ucha, w którym ocieplenie jest surowo zabronione. Z wielką starannością wykonuj również procedury związane z ryzykiem oparzenia - banki, inhalacje parowe, gorące kąpiele stóp.

Czy dziecko ma częste przeziębienia? Musisz więc w miarę możliwości zminimalizować liczbę odwiedzin w zatłoczonych miejscach. Zamiast podróżować środkami transportu publicznego, chodź. Zapewnij dopływ świeżego powietrza do pokoju dziecinnego, aw zimnej porze regularnie przewietrzaj. Jeśli powietrze w pokoju jest przesadzone z powodu grzejników, użyj nawilżacza lub przynajmniej po prostu powiesić mokry ręcznik na baterii. Utrzymuj optymalny mikroklimat w domu, angażuj się w stopniowe, metodyczne utwardzanie dziecka, nie owijaj go, często przebywaj z nim na świeżym powietrzu, przyjmujmy naturalne witaminy w postaci naturalnych produktów - to proste zasady zapobiegające przeziębieniom u dzieci. Частые простуды у ребенка Naucz dziecko, aby regularnie myło ręce. Podczas sezonowych zaostrzeń przeziębienia możesz umyć nos słabym roztworem soli fizjologicznej, nasmarować przewody nosowe maścią oxolinową.

Czas minie, dziecko dorośnie i na pierwszy plan wysuną się zupełnie inne problemy, a nie banalne chłody u dzieci. Ten nieprzyjemny okres związany z częstymi przeziębieniami u twojego dziecka z pewnością minie. Najważniejsze, żeby go nie okaleczyć nadmierną troską, nie wyhodować z niego "rośliny cieplarnianej", która boi się kichania w pobliżu, zapomniała jak się komunikować i prowadzić aktywny tryb życia. Nie zapominaj, że częste przeziębienia u dzieci - choć nieprzyjemne, ale tylko tymczasowy etap tworzenia odporności.