Uszy mają bardzo złożoną strukturę. Ucho środkowe każdej osoby jest połączone z gardłem przez trąbkę Eustachiusza. Narządy te są niezwykle wrażliwe na infekcje i zmiany ciśnienia atmosferycznego. Czy od czasu do czasu zastawiasz uszy? Czy odczuwasz pewien dyskomfort? Powody, dla których nieustannie kładzie uszy, najróżniejsze. Rozumiem je.

Patologiczne przyczyny leżenia uszu

Wśród całej obfitości przyczyn ułożenia uszu w oddzielnej grupie są różne infekcje i choroby. Czy chcesz wiedzieć, dlaczego kładzie uszy? Skonsultuj się z lekarzem, ponieważ może to być:

  1. Zapalenie Tuboot Jest to poważne zapalenie błony śluzowej trąbki Eustachiusza. Ten proces zapalny rozwija się wraz z grypą lub przeziębieniem z powodu zakrzywienia się przegrody nosowej lub polipów, migdałków itp.
  2. Głuchota odczuwalna. Myślisz, że twoje uszy są ułożone właśnie tak, ale dlaczego tak się dzieje jest bezpośrednio związane z funkcją słuchową. Dlatego, jeśli okresowo doświadczasz tych nieprzyjemnych wrażeń i masz obrażenia nerwu ślimakowego lub choroby niedokrwiennej mózgu, zrób audiogram. Badanie to pomoże zdiagnozować niedosłuch odbiorczy.
  3. Zapalenie ucha Cierpiałeś na zapalenie w dzieciństwie? Więc nie pytaj, dlaczego masz uszy z przeziębienia, a nawet tylko rano. Po zapaleniu ucha, szczególne blizny często mogą pozostać na bębenkach. Utrudniają ruchliwość membran, co powoduje układanie.

Bardzo często uszy są również u pacjentów dystonia wegetatywna . Ten problem może również napotkać tych, którzy mieli urazy mózgu i choroby serca.

Dlaczego uszy uszy są zdrowe?

Czy jesteś całkowicie zdrowy? Więc dlaczego rano kładzie uszy? Możesz mieć zatyczki siarki w swoim przewodzie słuchowym. Nie jest to poważny problem, ale aby go usunąć, musisz skontaktować się z LOR, który wykona procedurę płukania uszu.

W szybkiej windie lub podczas startu / lądowania samolotu mogą pojawić się nieprzyjemne wrażenia z układania. Dlaczego gromadzi się uszy, gdy ciśnienie spada? To bardzo proste. W uchu środkowym ciśnienie atmosferyczne nie zawsze może spaść z taką samą prędkością, z jaką zmniejsza się otaczająca atmosfera. Od tego momentu przez krótki czas uszy tracą zdolność do prowadzenia dźwięku lub znacznie go zmniejszają. Aby ciśnienie w uchu środkowym było takie samo jak w atmosferze, wystarczy rozwinąć trąbkę Eustachiusza - otwórz szeroko usta lub kilka razy przełknij ślinę.

Jesteś zdrowa, w ciąży i nie rozumiesz, dlaczego uszy są ułożone nie tylko w samolocie i winda? Jest to również związane z ciśnieniem. Większość oczekujących matek cierpi z powodu spadku ciśnienia krwi. Przetrwanie z tego powodu nie jest tego warte. Nie jest to niebezpieczne i gdy w ciągu kilku minut ciśnienie się ustabilizuje, nieprzyjemne odczucia same znikną.

Bardzo często, zwłaszcza podczas pływania, woda wchodzi do ucha. Jeśli w trąbce Eustachiusza znajduje się płyn, wówczas ucho leży. Możesz pozbyć się tego wrażenia, czyszcząc zewnętrzną część przewodu słuchowego i małżowiny usznej za pomocą zwykłego wacika.

"Ambulans" podczas układania uszu dlaczego on tak właśnie kładzie uszy

Jeśli wiesz, dlaczego kładziesz uszy, gdy masz zimne, wynurzone, w metrze lub rano, a to nie jest poważna choroba, to nie ma potrzeby poddawania się specjalnemu leczeniu tego problemu. Musisz tylko pomóc swojemu ciału pozbyć się tego uczucia w jeden z następujących sposobów:

  1. Otwórz usta kilka razy z rzędu, jakbyś ziewał.
  2. Weź lizaka i aktywnie go ssź, często połykając ślinę.
  3. Zamknij usta, przytrzymaj nos palcami i wstrzymaj oddech.
  4. Pij wodę w bardzo małych łykach.