Siedząc w hałaśliwym i dusznym biurze, wykonując taką samą monotonną pracę, myśli prędzej czy później zaczynają wpadać w świat niezrealizowanych pragnień. Tak więc, po podpisaniu oświadczenia, walizki są zbierane, bilety są kupowane, a pokój hotelowy jest zarezerwowany - rozpoczyna się słodkie oczekiwanie, które sprawia, że ​​minuty są przeciągane jak skondensowane mleko. Ale jakie będzie twoje rozczarowanie, jeśli po przyjeździe będziesz musiał siedzieć w pokoju przez całą dobę z powodu złych warunków pogodowych. Aby uniknąć takich sytuacji, ten artykuł pomoże ci poruszać się w niektórych klimatycznych cechach raju na ziemi - stanu Kostaryka .

Najlepszy czas na relaks w Kostaryce

Kostaryka - wyjątkowe państwo w Ameryce Środkowej. Jest zaskakująco cicho i spokojnie, sytuacja polityczna jest stabilna, a obfitość parki narodowe tylko magnes przyciąga podróżnych. Tutaj możesz wspiąć się na aktywny wulkan, rozkoszować się źródłami termalnymi, poznać kulturę i tradycje starożytnych Indian i po prostu rozkoszować się wybrzeżem Pacyfiku lub Karaibów.

Aby zrozumieć, kiedy lepiej jest iść Kostaryka , pamiętaj, aby zapytać o jej klimat. Na przykład tutaj nie ma wiosny ani jesieni. Mieszkańcy całoroczni dzielą się na invierno i verano, które w naszym rozumieniu jest reprezentowane jako zima i lato. Od maja do listopada zaczyna się tutaj pora deszczowa. Właśnie to miejscowi nazywają zimą: temperatura waha się od +8 do +10, zimny wiatr wieje i nadchodzą deszcze. To w tym okresie można zaobserwować uderzające zamieszki zieleni. Przy okazji, opady tutaj mogą wypaść jako powolna burza, podmuchy wiatru, grzmoty i przenikliwe błyskawice, w postaci lekkiego, ale długotrwałego deszczu.

Najlepszym okresem na wakacje na Kostaryce jest okres od marca do maja. W styczniu-lutym zimny wiatr może okresowo czekać i dmuchać, ale w wyżej wskazanym czasie jest po prostu prawdziwym rajem. Temperatura powietrza w porze suchej na Kostaryce utrzymuje się na poziomie + 25-30 stopni. Najcieplejszy ze wszystkich na wybrzeżu Pacyfiku, tutaj w dniu, w którym termometr może pokazywać do +35.

Różnice temperatur w nocy prawie się nie odczuwają, dlatego nawet w ciemności można całkowicie odpocząć, czy to wieczorne ognisko, czy pływanie w oceanie w świetle księżyca.

Лето в Коста-РикеТропический дождьНадвигающаяся буря