Ciąża i macierzyństwo to szczęście i wielka odpowiedzialność. Dla cielesnego ciała ciąża jest prawdziwym stresem związanym z restrukturyzacją całej jej pracy, zmianą ideologii i ponownym oszacowaniem wartości. W rodzinie iw pracy, i ogólnie w zwykłym stylu życia, nie można uniknąć zmian. I oto jest, długo oczekiwane pytanie, które niepokoi wielu - kiedy idą na urlop macierzyński, a kiedy jest kładziony.

W rzeczywistości urlop macierzyński składa się z dwóch dni świątecznych:

  • urlop macierzyński;
  • pozostawić do opieki nad dzieckiem.

Kiedy urlop macierzyński zaczyna się w każdym z tych przypadków, będziemy musieli to zrozumieć.

Odpocznij ... od pracy

Urlop macierzyński jest oczywiście rodzajem odpoczynku. Odpocznij od pracy, ale nie od domowych zmartwień. Przygotowanie do dziecka to bardzo poważna praca. Konieczne jest odpowiednie dostosowanie życia, zdobycie wszystkich niezbędnych rzeczy, stworzenie wszystkich warunków, aby dziecko mogło się rozwijać i rozwijać. Urlopy macierzyńskie można nazwać zmianą pracy.

Teraz dowiedzmy się, kiedy pójdą na urlop macierzyński. Jeśli ciąża jest spokojna, nie zawracasz sobie głowy i praca nie jest dla ciebie ciężarem, wtedy, zgodnie z oczekiwaniami, przejdziesz do dekretu z 30. tygodnia ciąży. Po wyjściu na urlop macierzyński wydaje się urlop macierzyński. Podczas konsultacji, w której jesteś zarejestrowany, musisz otrzymać zaświadczenie o niezdolności do pracy, które wskazuje okres ciąży i przewidywaną datę urodzenia. Musi być zapewnione w miejscu pracy. Nie zapomnij dołączyć zaświadczenia stwierdzającego, że jesteś zarejestrowany przed 12 tygodniem ciąży, a także zaświadczenie o urodzeniu. Będziesz także musiał wypełnić kilka aplikacji, ale to są drobiazgi ... I nie zapomnij założyć konta i dostać kartę społeczną, na którą otrzymasz zasiłek na dziecko.

Jeśli ciężko ci pracować, możesz skorzystać z corocznego legalnego urlopu w pracy już w 25. tygodniu ciąży. A po wygaśnięciu tego urlopu nadejdzie czas, kiedy będzie można wyjechać na urlop macierzyński. Skoncentruj się na swoim zdrowiu, powie ci, kiedy lepiej jest wyjść na dekret. Pomyśl o swoim zdrowiu i zdrowiu dziecka, to jest teraz najważniejsze.

Długość urlopu poporodowego zależy od cech urodzenia. Jeśli poród minął bez komplikacji (zwykły poród), po nim należy odpocząć od pracy w ciągu 70 dni kalendarzowych. W przypadku porodu z powikłaniami urlop poporodowy trwa 86 dni. Możesz określić, kiedy urlop macierzyński kończy się w następujący sposób: dodaj 70 dni do daty urodzenia i nieużywanych dni przed urodzeniem. Około 20 tygodni urlopu macierzyńskiego.

Po urlopie macierzyńskim urlop macierzyński zaczyna opiekować się dzieckiem, które jest warunkowo podzielone na dwa okresy:

  • urlop rodzicielski do ukończenia przez dziecko półtorej życia;
  • pozostawić opiekę nad dzieckiem od półtora do trzech lat.

Kiedy dziecko osiąga wiek trzech lat, musisz iść do pracy. Masz także prawo do powrotu do pracy, gdy dziecko ma półtora roku życia. Przedszkole, nianie, babcie i dziadkowie nie są oczywiście źli, ale pamiętajcie, że dziecko potrzebuje macierzyńskiej miłości i troski.

Czekam na cud ...

Cokolwiek można powiedzieć, dekret jest złotym czasem. Czekanie na dziecko nie będzie się nudzić. Odpocznij od pracy, ciesz się ciszą i spokojem, nieobecnością bezsensownych intryg i plotek. W końcu twój szef jest poza zasięgiem i nie ma możliwości "załadowania" cię kolejnymi "genialnymi" pomysłami.

Pozostając sam z sobą, pamiętaj, że już jesteś dwa. Czytaj interesujące książki, słuchaj muzyki, oglądaj miłe, uduchowione filmy. Chodź więcej i mniej się denerwuj.

Dekret nie jest powodem, aby zapomnieć o sobie i ukochanym człowieku. Mylisz się, że w czasie ciąży możesz kiedy idą na urlop macierzyński pozwól sobie bezwstydnie wyrosnąć na grubego, głupiego i nie rób nic. Bądź interesujący i atrakcyjny, bądź pozytywny.

Jeśli chodzi o odżywianie, "dziennik żywności" to świetny sposób na kontrolowanie przyrostu masy ciała. Weź zwykły notatnik i ustal czas posiłku i wszystko, co zjadłeś w ciągu jednego dnia. Uwierz mi, ta metoda dyscyplinuje pod względem jedzenia, najważniejsze jest być szczerym. Tak czy inaczej, oszukasz siebie i siebie. Życzę Ci zdrowia i radosnych chwil!