Tak wspaniały sprzęt, jak ciągnik w każdym gospodarstwie domowym, będzie tylko darem niebios. To prawda, bez różnych zamontowanych narzędzi, a co najważniejsze - kół, to tylko kupa żelaza. Takie wyposażenie jest oczywiście w sprzedaży z kołami - w przeciwnym razie jak je przetransportować. Częściej jednak nie nadają się do pracy w różnych warunkach i nadają się tylko do transportu z miejsca na miejsce.

Aby kupić motoblok uzasadnił się w stu procentach, należy wybrać odpowiednie koła dla motobloków, a może nie tylko jedną parę, aby pracować efektywniej w różnych warunkach. Sprawdźmy, jakie są koła, i w jakim przypadku są one przymocowane do motobloków.

Które koła są lepsze dla motobloków?

Do bloku silnika są uniwersalne koła, których szerokość wynosi około 15 cm, a średnica około 30 cm. Przy ich pomocy można obrabiać proste powierzchnie, ale w przypadku szerokiej gamy prac ogrodowych są one słabo dostosowane. Lepiej jest, jeśli orka, pielenie, hilling siew i zbiór będą różne. Zwłaszcza jeśli chodzi o duże obszary, na których dokładnie rolnictwie towarzyszy rolnik.

Na przykład do orania, sadzenia i kopania roślin okopowych będą wymagać dość szerokich kół. Ale dla odstraszania i usuwania chwastów są dość wąskie z małym obrońcą, ponieważ ich zadaniem nie jest uciszanie sadzenia i nie podbijanie ziemi, ale pozostawienie jej luzem i usunięcie chwastów.

Kupując ciągnik, należy skupić się na wielkości kół i odległości między nimi przed przystąpieniem do siewu, w przeciwnym razie zabieg należy wykonać ręcznie, jeśli wiersze między rzędami nie są dokładnie obserwowane.

Koła pneumatyczne do motobloków

Wielu rolników uważa, że ​​praca na polach i po prostu jazda asfaltem i polną drogą najlepiej na pneumatycznych gumowych kółkach do motobloku. Ale niestety nie zawsze są one odpowiednie, ponieważ wszystko zależy od rodzaju pracy, w której są używane, a także od gruntu, na którym będą używane.

Ponieważ motoblok służy nie tylko do poluzowania gleby, ale do wielu prac ogrodowych, każdy z nich będzie wymagał własnych kół. Aby zaorać kawałek ziemi, najlepiej jest użyć szerokich kół, ponieważ jest to ich tandem z łopatami i innymi dodatkami, które dadzą doskonały wynik. Te same koła służą do kopania ziemniaków za pomocą ciągnika. Podczas lądowania powinno to być brane pod uwagę, pozostawiając dość duże rozstawy, ponieważ szerokość koła powinna wynosić co najmniej 20 cm.

Czy do motobloku można używać kółek z samochodu lub motocykla?

Rzemieślnicy od dawna wynaleźli alternatywę dla kupowania drogich kół, pożyczania ich od starego Zhiguli lub motocykla z rdzewiejącym koszem w garażu. Jest to niewątpliwie dobry pomysł, ale trzeba wybrać inny hub, aby był zgodny z konkretnym ciągnikiem, ponieważ różne modele mają różne elementy mocujące.

Żelazne kółka do motobloków

Żelazne kółka do motobloków

Do orki ziemia była głębsza, ponieważ ziemia się zawaliła, a pług jako dodatkowa brona na motoblokie można użyć domowych lub zakupionych łap. Sama ich nazwa sugeruje, że są one niezbędne dla lepszej przyczepności do gleby, czego nie mogą zapewnić najlepsze pneumatyczne koła z głębokim ochraniaczem. Im większe i większe żebra na żelaznych kółkach, tym skuteczniejsza jest ich praca. Nadają się zarówno do gleby gliniastej, jak i luźnej czarnej gleby.

Duże metalowe koła na ciągniku mogą być wykonane niezależnie za pomocą czarnej blachy i spawarki, lub możesz przejść w prosty sposób i wziąć stare tarcze z kółek, na których są zgrzewane zęby.