Raz pióra poduszki były prerogatywą przeciętnej klasy robotniczej, a puchatka była uważana za wskaźnik dobrobytu w rodzinie. Te czasy już dawno minęły, a produkty z syntheponu i silikonu zastąpiły naturalne materiały. Ale nie są one idealne i według wielu kryteriów nie osiągają pożądanej jakości. A ostatnio producenci akcesoriów do spania ogłosili nowość - poduszki wykonane z bambusa, plusy i minusy, o których powinien wiedzieć człowiek, który zamierza kupić ten produkt.

Jak wybrać poduszkę?

Przed zakupem zbędne będzie zbadanie, które poduszki są najlepsze - bambus lub łabędź, ponieważ pojawiły się na rynku pościeli prawie jednocześnie. Pierwszy - absolutnie naturalny, wykonany z włókien uzyskanych z młodych pędów bambusa, uprawianych w warunkach przyjaznych dla środowiska. Jak wszystko, co naturalne, materiał przynosi korzyść ciału. Drugi to syntetyki. Nie mają nic wspólnego z ptakami. Takie poduszki są tańsze niż bambus i nie mają efektu leczniczego, chociaż mają doskonałą trwałość i doskonale tolerują pranie.

Sprzedający w sklepie może złożyć puzzle i zaoferować poduszkę, uzupełnioną częściowo węglem bambusowym. Jest to jedna z odmian tak popularnego materiału, który ma jeszcze bardziej przydatne cechy. Służy do szycia pościeli, która ma działanie lecznicze w połączeniu z rumiankiem, lawendą i innymi ziołami.

Zasadniczo rozmiar poduszki z bambusa to dwie opcje - 50x70 i 70x70. Pierwszy odnosi się do tak zwanego euro-size, a drugi do tradycyjnego. Niektórzy producenci oferują swoje produkty o nietypowych parametrach, a oderwanie poszewki na poduszkę może być problematyczne.

Pozytywne właściwości poduszek wykonanych z bambusa

Że ludzie są masowo zainteresowani nowością, wypełniacz z bambusowych poduszek powinien mieć jakieś nowe, niezwykłe i użyteczne cechy. Tak naprawdę jest, ponieważ pościel wykonana z tego materiału:

  1. Higroskopijny - jest w stanie wchłonąć wilgoć podczas snu, co jest bardzo ważne dla małych dzieci i w sezonie letnim. Co jest typowe, przy umiarkowanej wilgotności w pokoju, poduszka jest równie łatwa do wyschnięcia.
  2. Oddychający - doskonale wentylowany, dzięki czemu nie gromadzi nieprzyjemnych zapachów, a nawet dezodoruje.
  3. Bakteriocydy - ze względu na skład nie sprzyjają rozwojowi patogennych grzybów i rozwojowi roztoczy piórkowych.
  4. Antyalergiczne - chociaż nie przeprowadzono dogłębnych badań, ale zgodnie z badaniami laboratoryjnymi materiału, lekarze potwierdzają, że włókno bambusowe w ogóle nie wywołuje alergii.
  5. Stosunkowo tanie. Możesz wybrać własną pościel z różnych segmentów cenowych, gdzie koszt jest określany częściej przez markę.
  6. Antystatyczne - to znaczy, że nie przyciągają palca i nie kumulują go.

Negatywne właściwości poduszek bambusowych

Jest bardzo mało wad tych produktów.

W niektórych przypadkach, a mianowicie przy wysokiej wilgotności, higroskopijność nie jest pozytywna, ale negatywna. Nagromadzenie parowania z głowy i wilgoci z powietrza, poduszka nie jest w stanie jej oddać i staje się po prostu mokra, chociaż dzieje się tak tylko w gorącym, wilgotnym klimacie.

W przeciwieństwie do poduszek z piór i piór, które zostały odziedziczone, bambus nie będzie już tak "długą wątrobą". Jest szybszy, zmięty i spłaszczony, chociaż regularne dziury przedłużają jego żywotność.

Dbaj o ich bambusowe poduszki

W przeciwieństwie do poduszki z pierza , Bambus może i powinien być myte, chociaż dla większej trwałości nie jest to konieczne, aby to zrobić często. Mycie odbywa się w temperaturze 40 ° C z dodatkowym płukaniem i użyciem ciekłego detergentu. Wysuszyć poduszkę w pozycji poziomej.

Prawidłowe zaloty poduszką bambusową mogą przedłużyć jej żywotność. To z kolei da niezapomniane uczucie spokojnego i głębokiego snu.