Podczas ciąży każda przyszła mama uczy się na specjalnych kursach, jak się zachowywać przy porodzie i podczas noszenia dziecka. Pilnie uczymy się prawidłowo oddychać i prosić małżonka o masaż pleców. A co z tymi chwilami, które powinny być tematem tabu na poród? W końcu, jeśli istnieją zasady, zawsze będą zakazy. Rozumiem.

Czego nie można zrobić po urodzeniu?

W rzeczywistości te reguły prohibicji nie są tak liczne. Wszystkie opierają się na prostym zdrowym rozsądku i fizjologii samego procesu. Rozważ podstawowe zakazy, które będziesz musiał zapamiętać podczas ciąży.

  1. Pierwszy i najważniejszy punkt - nigdy nie poddawaj się lękowi i panice . Oczywiście, jeśli rodzisz po raz pierwszy, wszystko wydaje się niebezpieczne i wiele historii o problematycznych rodzajach również znajduje się w Twojej pamięci. Dlaczego ten lęk należy stawić opór? Faktem jest, że podczas paniki mięśnie się nie rozluźniają. Prowadzi to do przerw w kroczu.
  2. Pamiętaj, aby zadbać o wszystkie dokumenty z wyprzedzeniem. Nie możesz iść na poród bez karty wymiany, wyników badań i USG. Weź również numer NIP od oryginałów lub kopii polisy ubezpieczeniowej i paszportu. Jeśli zostawisz to wszystko w domu, ryzykujesz, że znajdziesz się w zakaźnym pudełku. Jeśli planujesz dostawy partnerskie, testy na HIV, kiłę i plony bakterii twojego męża, również musisz to przyjąć;
  3. Oczywiście trudno jest przewidzieć dokładny czas rozpoczęcia pracy, ale zgodnie z ich prekursorami można realistycznie obliczyć porę dnia. Dlaczego to jest ważne? Nie możesz jeść podczas porodu. Co musi przestrzegać tego zakazu będzie ściśle. Możliwe, że lekarz zdecyduje się na leczenie cięć cesarskich lub inne wskazania do znieczulenia ogólnego.
  4. Nie może być stale w napięciu. Jeśli zamiast prawidłowego oddychania i przyjmowania skurczów, obciążysz mięśnie dna miednicy, skurcze staną się jeszcze silniejsze. Jeśli to nastąpi, zacznie się kurcze szyjki macicy, a ona nie będzie miała czasu, aby otworzyć się we właściwym czasie. Im bardziej jesteś zrelaksowany, tym bardziej aktywne będą określone hormony, a poród będzie bezbolesny.
  5. Nigdy nie leżeć na plecach. Nawet podczas ciąży lekarze zakazują spania na brzuchu. W tej sytuacji duże naczynia są zaciśnięte, w wyniku czego przepływ krwi do mózgu, macicy i dziecka jest znacznie upośledzony. Doprowadzi to do głodu tlenu u dziecka, a mama będzie miała stagnację żylną w macicy i narządach wewnętrznych.
  6. Nie siadaj podczas porodu. W tej pozycji uniemożliwiasz dziecku poruszanie się w kanale rodnym. Jeśli chodzenie lub stanie nie jest już wystarczające, lepiej wybrać inną pozycję lub użyć fitballa.
  7. Stereotypem w naszym społeczeństwie jest potrzeba krzyczeć. W rzeczywistości nie można tego również zrobić. Podczas krzyku tracisz siłę i pozbawiasz dziecko niezbędnego tlenu. W czasie porodu dziecko ma tak mało powietrza, a kiedy krzyczysz, wydychasz je bardzo dużo. W ten sposób po prostu zwiększasz możliwość głodu tlenu dla miękiszu i resztę siły.
  8. Nie przekazuj go specjalistom . Jeśli lekarz uzna to za konieczne cesarskie cięcie lub, przeciwnie, odmówić, lepiej się zgodzić. Może być przepisywany tylko w przypadkach, gdy jest naturalny Czego nie robić podczas porodu - 10 zakazów2 poród jest niebezpieczny dla dziecka lub matki. Takie wskazania obejmują przedwczesne odłączenie łożyska, niewłaściwe umiejscowienie płodu, drgawki lub ciężką późną zatrucie.
  9. Nigdy nie zaczynaj pchania bez polecenia lekarza. Zawsze uważnie obserwuj zespół położnika: nie będziesz w stanie prawidłowo określić właściwego momentu samodzielnie, ponieważ próg czułości może być zbyt niski lub zbyt wysoki. Istnieje wysokie ryzyko uszkodzenia dziecka i szyjki macicy.
  10. Podczas prób nie można obciążyć mięśni twarzy i oczu. Poprawnie pociągnij, naprężając dolną przednią ścianę jamy brzusznej.