co dać dziecku z biegunki Płynne stolce, dreszcze, letarg i bóle stawów są objawami występującymi w zatruciach pokarmowych, wirusowych lub zakaźnych. Żartować z tym warunkiem nie jest zalecane, przynajmniej dlatego, że odwodnienie organizmu, zwłaszcza u małych dzieci, następuje bardzo szybko, czego konsekwencje są bardzo smutne. Pierwszą rzeczą, którą lekarze zalecają dać dziecku z biegunki, aby nie dopuścić do smutnych konsekwencji, są sorbenty.

Jakim rodzajem sorpcyjnego lekarstwa mogą być dzieci?

Najczęstsze leki, niż zalecane w leczeniu biegunki, zarówno niemowlęcia, jak i starszego dziecka, obejmują:

  1. Enterosgel - wklej. Ten lek może być stosowany od urodzenia. Jest to doskonały adsorbent, który jest oferowany dzieciom według tego schematu:
    • noworodki - 2,5 g pasty miesza się w 7,5 ml mleka matki lub mieszanki, a dziecko jest oferowane przed każdym karmieniem (5-6 razy w ciągu dnia).
    • pancerz do 5 lat - 7,5 grama leku 3 razy w ciągu dnia;
    • od 5 do 14 lat - 15 gramów funduszy 3 razy w ciągu dnia.
  2. Węgiel aktywny to tablet. Lek ten jest znany wielu ludziom od urodzenia, z reguły nikt nie podróżuje bez węgla i każdy ma go w domowej apteczce. Jest to lek, który może leczyć biegunkę, zarówno u noworodka, jak i ucznia, ponieważ nie ma on skutków ubocznych. Schemat leczenia jest bardzo prosty: 0,05 g węgla aktywnego na 10 kg masy ciała jest przyjmowane 3 razy w ciągu dnia. Niemowlęta muszą wtłaczać tabletkę w proszek i dodawać do pokarmu, a dzieci po roku, wylany produkt wlewa się do ust, po czym sugeruje się wypicie 0,5 szklanki przegotowanej wody.

Ponadto podczas stosowania sorbentów należy przestrzegać jednej zasady: są one przyjmowane 2 godziny po posiłku i co najmniej 1 godzinę przed posiłkiem.

Leki stosowane w leczeniu biegunki pochodzenia wirusowego i zakaźnego

Po wypiciu sorbentów należy rozpocząć leczenie lekami przeciwbiegunkowymi. Narkotyki, niż leczyć biegunkę u dzieci, zarówno przed jak i po, jest ich bardzo wiele. Chociaż należy zauważyć, że wyznaczyć tylko lekarza, ponieważ etiologia zaburzeń trawienia jest trudna do ustalenia niezależnie. Do najbardziej rozpowszechnionych przygotowań do walki z płynnym krzesłem można nosić takie:

  1. Nifuroxazide - zawieszenie. To lekarstwo, które można podać dziecku na biegunkę, zaczynając od miesiąca. Nyfuroxazide jest dostępny w następujących dawkach: od 1 miesiąca do 6 miesięcy - 2,5 ml trzy razy dziennie, od 7 miesięcy do 2 lat - 2,5 ml cztery razy w ciągu dnia. Dla dzieci, począwszy od trzech lat do siedmiu, 5 ml trzy razy w ciągu dnia, a po siedmiu latach 4 razy dziennie w tej samej dawce (5 ml).
  2. Kaopectate jest zawieszeniem. Jest to jeden z leków, którym zaleca się leczenie ciężkiej biegunki u dziecka o dowolnej etiologii. Jednakże może on korzystać, począwszy od trzeciego roku życia, a leczenie jest prowadzone pod nadzorem lekarza. Schemat odbioru środków jest następujący: od trzech do sześciu lat - 0,5 ul. łyżki zawiesiny po każdej defekacji, ale nie więcej niż 7 razy dziennie. Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat za 1 łyżkę. łyżka nie więcej niż 6 razy dziennie. Zawieszenie zaleca się pić przed posiłkami, a przebieg leczenia wynosi nie więcej niż 2 dni.
Przepisy tradycyjnej medycyny w leczeniu biegunki

Na pytanie, jak leczyć biegunkę u dziecka, jeśli chcesz walczyć z chorobą za pomocą środków ludowych, jest jednoznaczna odpowiedź: przygotuj kompot z czereśni lub wywar z kory dębu. Należy jednak od razu zauważyć, że te przepisy są odpowiednie dla dzieci powyżej pierwszego roku życia.

Aby zrobić wywar z dębu, weź 2,5 łyżki. Łyżkę pokruszoną korą i zalać ją pół litra wrzącej wody. Następnie należy podgrzać roztwór w łaźni wodnej przez 5-7 minut, następnie zdjąć z ognia, ostudzić i przefiltrować. Przed spożyciem bulion jest podzielony na 5 równych porcji i spożywany w ciągu dnia w ciepłej formie. niż leczyć biegunkę u niemowlęcia

Kompot z czereśni może być przygotowany w następujący sposób: w 300 ml wody trzeba zagotować 2 łyżki. łyżka jagód na 15 minut. Następnie nieco ochłodzić, odcedzić i dodać 20 kropli nalewki z propolisu. Kompot jest podzielony na 5 części i podawany miękiszu w ciepłej formie przez cały dzień.

Lepiej więc, aby wykwalifikowany lekarz udzielił odpowiedzi na pytanie, co dać dziecku z biegunki z leków ludowych lub lekarskich. Zapewni to nie tylko prawidłowe i terminowe leczenie, ale także chroni dziecko przed ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami tak złego stanu, jak obluzowany stolec.