Zawsze chcemy, aby nasze zwierzę było zdrowe i szczęśliwe. Jednak w przeciwieństwie do kotów wyborczych, psy bardzo często stają się ofiarami żywności zatrucie . Co zrobić, jeśli pies jest zatruty?

Zatruwanie złej jakości żywności

Objawy, że pies został zatruty złym jakościowo, zgniłym pokarmem, który można znaleźć podczas spaceru, to przede wszystkim: pragnienie, uczucie wymiotów i wymioty (bez krwi, wymiotów jest zwykle jednorodna), ogólne letarg i osłabienie, ból brzucha, drżenie (gdy twój pies drży), blady śluz, biegunka . W przypadku zatrucia, umyć żołądek: pić psa słona woda, a następnie wywołać wymioty. Lewatywa też może pomóc.

Następnie zwierzę może otrzymać węgiel aktywowany i jakiś środek otaczający, aby pozostałości toksyny nie zostały wchłonięte przez ścianki żołądka. Pomocna może być również lewatywa. Nawet jeśli pies stał się lepszy po tych działaniach, nadal powinien być pokazywany lekarzowi weterynarii, ponieważ tylko on jest w stanie przepisać prawidłową dietę i leczenie w przypadku możliwych powikłań.

Pies został zatruty pigułkami

Wiele psów może przypadkowo spożywać tabletki, ponieważ często dobrze pachną i mają słodki smak. Objawy tego zatrucia mogą być bardzo różne. Jeśli podejrzewasz, że pies spożywał leki, przeczytaj instrukcje dla nich w części "Skutki uboczne i przedawkowanie". Porównaj opisane objawy z tym, co dzieje się z psem. Niż do leczenia, jeśli pies otruty? Wykonaj płukanie żołądka zwierzęcia i natychmiast zanieś je do weterynarza, ponieważ tylko on może wybrać konkretny lek, w zależności od tego, co pies jadł.

Pies został otruty trucizną na szczury

Objawy zatrucia truciwną szczurami: drżenie, osłabienie słuchu i ostrość wzroku, ból w głowie, krwotok, osłabienie, pragnienie, apatia, a czasem wymioty - mogą pojawić się zarówno natychmiast, jak i następnego dnia. Jeśli zauważysz, że pies cierpi, natychmiast zanieś go do weterynarza, ponieważ zatrucie trucizną na szczury jest śmiertelne dla zwierzęcia. Dzięki szybkiemu dostępowi do lekarza będzie on w stanie zapewnić zwierzęciu niezbędną pomoc i zminimalizować skutki zatrucia dla jego zdrowia.