Prawie wszyscy właściciele kotów, w obliczu faktu, że zwierzę zaczyna oznaczać w mieszkaniu, zastanawiające się, jak wyeliminować obrzydliwy zapach i kałuże na podłodze. Dowiedzmy się, co zrobić, jeśli kot zaznacza się w mieszkaniu.

Dlaczego koty są oznaczane tagami w mieszkaniu?

Biorąc małego kotka do swojego domu, zapytaj weterynarza, kiedy kot zacznie oznaczać terytorium. I na pewno usłyszysz, że dzieje się to w momencie, gdy zaczyna się dojrzewanie płciowe. Od tego czasu wszystkie koty, a nawet niektóre koty będą oznaczać narożniki, meble, ubrania i buty. Żadne krzyki, kary i balshety, by pokonać naturalny instynkt kota, są niemożliwe.

Aby temu zapobiec, konieczne jest przed rozpoczęciem okresu dojrzewania. kastrować zwierzę. Wiek kastrowania waha się od sześciu do dziewięciu miesięcy, w zależności od rasy kota i jego wielkości. Jeśli ta manipulacja nie zostanie przeprowadzona, kot będzie stale oznaczony w mieszkaniu i będziesz musiał znosić kałuże i cały czas będziesz czuł zapach.

Oznacz kotów w mieszkaniu może z innych powodów. Być może kot nie zwraca uwagi i to oznacza sofa właściciel, jego buty i ubrania. Staraj się częściej rozmawiać ze swoim zwierzakiem, aby wziąć go w ramiona, a być może porządek w domu zostanie przywrócony. Może kot jest zazdrosny o gości, którzy przybyli lub nowe zwierzę, które osiedliło się w domu. Niech kot wie, że nadal jest kochany.

Kot lub kot oznacza w mieszkaniu, jeśli jego stan zdrowia pogorszy się. W ten sposób zwierzę informuje właściciela o swoim problemie. Dlatego udaj się do weterynarza, który bada zwierzę i podaj jego zalecenia lub przepisaj leczenie.

Aby odstraszyć kota, możesz pocierać wybrane przez niego miejsce na etykietki sokiem z cytryny, potraktować ze specjalnym środkiem odstraszającym lub położyć folię w rogach, której koty nie lubią chodzić.