Wielu właścicieli, którzy mają do czynienia z takim problemem, zastanawia się, co zrobić, jeśli żółw Nie jedz. Może być kilka powodów, dla których odmawiasz jedzenia, w tym zarówno naturalnych, jak i nieszkodliwych, jak również tych związanych z upośledzeniem zdrowia twojego zwierzaka.

Dlaczego czerwonobrzuchy żółw nic nie je?

Do regularnych i dość bezpiecznych powodów mogą należeć: pragnienie, aby żółw popadł w stan hibernacji i dojrzewania. Żółw jest zwierzęciem z zimną krwią i z pewnymi zmianami warunków przetrzymywania (oświetlenie, temperatura wody) może hibernować. To jest całkowicie normalny stan. Innym powodem, dla którego nie je się jedzenia, jest dojrzewanie płciowe osoby. Ogólnie rzecz biorąc, żółwie mogą przetrwać bez jedzenia przez okres do dwóch miesięcy bez narażania własnego zdrowia.

Poważniejsze powody, dla których czerwonobrzuchy żółw niejedzenie i otwarcie jamy ustnej, może stać się zaparciem lub niewłaściwą dietą. Wreszcie, najgroźniejsze choroby, które pozbawiają żółwie apetytu, obejmują szereg infekcji i wzrost "dzioba", który uniemożliwia normalne odżywianie się zwierzęcia.

Jak karmić żółwia, jeśli nie je?

Jeśli jesteś pewien, że twój mały żółw nie zasypia, powinieneś dokładnie przeanalizować warunki zatrzymania. Woda w akwarium powinna być wystarczająco ciepła, a obecność lampy UV jest obowiązkowa. Być może żółw nie jest wystarczająco dużo światła, może się zdarzyć jesienią lub zimą. Następnie musisz dodać kolejnego lamę, aby oświetlić akwarium. Przeanalizuj dietę swojego zwierzaka. Żółwie są zatem drapieżnikami, dlatego oprócz suchej karmy należy uwzględnić tam także ryby i owoce morza. Jako ziołowy suplement dopasuj ogórek, algi lub liście sałaty. Jeśli podejrzewasz zaparcie u żółwia, załóż dla niej ciepłą kąpiel. To również rozwiąże problem pragnienia. "Dziób" usuwa się dopiero po konsultacji z weterynarzem, a aby zapobiec jego powstawaniu w przyszłości, żółwie dodają trochę jedzenia do kredy. Ale co najważniejsze, jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że ​​żółw jest chory, natychmiast pokaż go weterynarzowi, a następnie postępuj zgodnie z jego instrukcjami.