co zabrać ze sobą na morze z listą dziecka Długo oczekiwane wakacje to ważne wydarzenie dla całej rodziny. A teraz wydawało się, że bilety zostały kupione, pokój został zarezerwowany, najciekawszą rzeczą, jaką pozostało, było zebranie walizek. Od tego momentu wiele mumii zaczyna wpadać w panikę o tym, co należy zabrać ze sobą do morza, wyjeżdża z dzieckiem na wakacje, aby bagaż nie przekraczał wszystkich dopuszczalnych norm, ale jednocześnie nie zapomniał o czymś, co jest naprawdę ważne. Zastanówmy się wspólnie i sporządzmy listę najbardziej potrzebnych rzeczy.

Idziemy z dzieckiem do morza - co wziąć?

Po narodzinach dziecka rodzice powinni zapomnieć o tych chwilach, kiedy udali się na odpoczynek z lekką torbą podróżną i zażyli leki na bóle głowy i biegunkę z lekarstw. Teraz zestaw pierwszej pomocy zajmie dużo miejsca w walizce, więc zaczniemy od tego, więc od narkotyków zabierz dziecko do morza:

 1. Środki przeciwgorączkowe i termometr.
 2. Leki przeciwhistaminowe i ukąszenia owadów i komary.
 3. Węgiel aktywny, Smektu i wszystko inne, jak Nifuroxazide w przypadku zatrucia.
 4. Antyseptyczne, bandaż, wata, taśma samoprzylepna - czy można trochę odpocząć bez otarć i zadrapań?
 5. Krople do nosa, uszy i oczy, syrop na kaszel, a najlepiej antybiotyk - pediatrzy twierdzą, że adaptacja do innych warunków życia dzieci trwa około tygodnia, a smark nie jest jedyną oznaką aklimatyzacji, dlatego lepiej być w pełni uzbrojony.

Ponadto, znając charakterystykę swojego dziecka, aby dodać listę tego, co należy zabrać z leku do morza, rodzice mogą zrobić samodzielnie.

Następnie porozmawiajmy o pielęgnacji i kosmetykach. Oczywiście nie chodzi tu o maski, cienie i szminkę. W najlepszym przypadku proszek i połysk można umieścić w kosmetyczce mojej matki, a my wezmę dziecko:

 1. Filtr przeciwsłoneczny - zawsze z maksymalnym stopniem ochrony;
 2. Pasta do zębów i pędzel.
 3. Mydło i szampon dla dzieci.
 4. Krem nawilżający i cokolwiek z kłopotów takich dzieci jak kłujące ciepło, pieluszkowe zapalenie skóry, podrażnienie.

Teraz najbardziej interesującą rzeczą z listy tego, co zabrać ze sobą, gdy idziesz z rodzicami na morze, są ubrania. Jeśli nie chcesz spędzać cennych chwil odpoczynku do prania, musisz zadbać o pełne wyposażenie niemowlęcia, a mianowicie:

 1. 4-5 kompletów (koszulka i majtki).
 2. 2 kąpielówki dla chłopca lub 2 stroje kąpielowe dla dziewczynki.
 3. Przynajmniej 2 panamki.
 4. Gumowe łupki na plażę i sandały na spacery po mieście.
 5. Trampki i ciepły sportowy kostium, płaszcz przeciwdeszczowy lub parasol w przypadku złej pogody.
 6. 4-5 T-shirtów i tyle szortów.
 7. Szafę wypoczynkową małej księżniczki można urozmaicić sukienką, lekką sarafanową sukienką i spódnicą.
 8. Bielizna nocna

Listę można jednak skorygować, w zależności od osobistych preferencji dziecka i charakterystyki klimatycznej obszaru, w którym planuje się zrelaksować.

Co musisz zabrać ze sobą na morze z małym dzieckiem?

Ta kwestia zasługuje na szczególną uwagę. W tym przypadku na pewno będziesz potrzebować:

 1. Pieluchy i wilgotne chusteczki (przynajmniej po raz pierwszy można kupić na miejscu).
 2. Mieszanka i termos (jeśli dziecko jest sztucznym artystą).
 3. Wózek.
 4. Pościel, kilka pieluszek i ręczników.
 5. Sutki i butelki.

Oddzielnie chodzi o karmienie dziecka, jeśli w jego diecie dominują potrawy z dorosłego stołu. Dobrą pomocą na wakacjach będą płatki zbożowe i karma dla dzieci w słoikach. Oczywiście nie będzie źle, jeśli weźmiesz przybory kuchenne dla dziecka z domu.

co zabrać do morza z listą dzieci Po zebraniu wszystkich niezbędnych rzeczy, musisz pomyśleć o ważnych drobiazgach, które w rzeczywistości będą kontynuowały naszą listę rzeczy, które zabierzemy ze sobą na morze wraz z dziećmi:

 1. Zabawki: akcesoria piaskowe, ciekawa książka i kilka gier planszowych na wypadek złej pogody - to niezbędne minimum, musisz też wziąć swoją ulubioną zabawkę i coś, co zapewni zabawę dziecku po drodze.
 2. Hairbrushes, zakolochki, kokardy - dla dziewczynek.
 3. Nowoczesne gadżety z pobranymi kreskówkami - czasem bardzo przydatne, nawet na wakacjach.
 4. Mata plażowa, parasol, koło, piłka i nadmuchiwany basen dla najmłodszych.