Wywiad może być egzaminem stresującym, od którego zależy, czy kandydat otrzyma wymarzoną pracę. Aby zwiększyć swoje szanse, dzień przed przygotowaniem się na ewentualne pytania. W tym artykule przyjrzymy się, jakie pytania są zadawane podczas wywiadu.

Często zadawane pytania podczas wywiadu

Istnieje pewna grupa pytań, które są zgłaszane na większości spotkań skarżącego z pracodawcą. Po uprzednim przemyśleniu na nie odpowiedzi, możesz śmiało prowadzić dialog z oficerem personalnym. Poniżej przedstawiono typowe standardowe pytania do rozmowy kwalifikacyjnej:

 1. Opowiedz nam o sobie: biografie, wykształcenie i doświadczenie zawodowe, ogólne cele życiowe, aw szczególności w tej firmie.
 2. Dlaczego szukasz pracy? Pytanie jest zadawane kandydatom, którzy mają dobre wykształcenie i godne doświadczenie zawodowe.
 3. Jakie są twoje oczekiwania dotyczące pracy w naszej organizacji?
 4. Opowiedz nam o swoich mocnych i słabych stronach.
 5. Jakie są twoje główne osiągnięcia?
 6. Jak widzisz swoją karierę za 5, 10 lat?
 7. Jakie wynagrodzenie oczekujesz?

Trudne pytania w wywiadzie

Coraz częściej profesjonalni rekruterzy korzystają z nietypowych, dziwnych pytań podczas wywiadów. Należy pamiętać, że poprawna odpowiedź nie zawsze jest w nich ważna. Czasami ma znaczenie szybkość, z jaką wnioskodawca poradził sobie z zadaniem, czasami - niekonwencjonalne podejście do rozwiązania.

Przykłady nietypowych pytań w wywiadzie:

 1. Pytania z trikiem w wywiadzie. Przykład: osoba kładzie się spać o godzinie 8 wieczorem i zaczyna swój ulubiony mechaniczny budzik o 10 rano. Pytanie: Ile godzin ta osoba będzie spać? Prawidłowa odpowiedź znajduje się na końcu artykułu!
 2. Pytania-przypadki. Skarżący opisuje sytuację, z której musi znaleźć wyjście. Przykład: Zgubiłeś się w innym kraju, nie znając języka i nie mając dokumentów. Co zrobisz?
 3. Stresujące pytania podczas wywiadu. Z ich pomocą pracodawca chce poznać odporność na stres wnioskodawcy, jego zdolność do kontrolowania siebie i jednocześnie zachować godność. Należy pamiętać, że same odpowiedzi nie są tak ważne jak zachowanie podmiotu.
 4. Gry fabularne. Ankieter oferuje kandydatowi na wolne stanowisko, aby pokazać cechy niezbędne do przyszłej pracy. Na przykład, jeśli dana osoba jest przesłuchiwana na stanowisko kierownika ds. Sprzedaży - proponuje się, aby sprzedał swoje CV pracownikowi działu kadr.
 5. Sprawdzanie wzorca myślenia. Wnioskodawcy mogą nawet zadawać pytania, które oczywiście nie mają jednoznacznej odpowiedzi. Przykład: przyszły laureat Nagrody Nobla, Niels Bohr, został poproszony o wskazanie, jak używać barometru do pomiaru wysokości budynku. Poprawną odpowiedzią było działanie z wartością ciśnienia. Ale student zaproponował kilka innych opcji, w tym przekazanie urządzenia zarządcy budynku w zamian za informację o jego wysokości.
 6. Niewygodne pytania podczas wywiadu. Mogą to być pytania o życie osobiste, zasady moralne, a nawet o znak zodiaku wnioskodawcy. Jak poprawnie odpowiedzieć na takie pytania, to zdecydować dla każdego. Na przykład możesz zadać pytania dotyczące osobistego konfliktu z etyką biznesową. podchwytliwe pytania podczas wywiadu Ale czy ta odpowiedź pomoże ci uzyskać pracę, którą chcesz? Możesz spróbować odpowiedzieć na żart lub przekierować rozmowę w bardziej konstruktywnym kierunku.

Aby przygotować się na wszystkie niespodziewane wywiady w tylko jeden sposób. Konieczne jest zajęcie stanowiska szanującego się i pewnego siebie profesjonalisty oraz budowanie z nim komunikacji. W każdym razie ważne jest, aby pamiętać: wszystko, co się robi, jest na lepsze. Czasami, z powodu odmowy pożądanej pozycji, osoba w końcu znajduje pracę swoich marzeń.

Odpowiedź na logiczne pytanie to 2 godziny. Ponieważ budzik jest mechaniczny.