co orzechy mogą karmić piersią Lista przydatnych, ale jednocześnie niebezpiecznych produktów jest świetna. Są w nim również orzechy. Dlatego zanim włączysz delikatność do swojej diety, nowo narodzone mamy dokładnie zważą zalety i wady. Jednak wiele osób zapomina, że ​​różne orzechy mają różne właściwości.

Dzisiaj omówimy, jakie orzechy mogą być zjedzone przez kobietę podczas karmienia piersią noworodka, a które powinny zostać porzucone.

Jakie orzechy są przydatne w karmieniu piersią?

Idąc za radą starszego pokolenia, wiele matek spieszy się, aby urozmaicić swoje menu pysznymi orzechami włoskimi. W końcu wszyscy wiedzą, że zwiększają zawartość tłuszczu w mleku z powodu wysokiej zawartości nienasyconych kwasów omega-3 w nich. To naprawdę jest. Nie powinniśmy jednak zapominać, że nadmiernie tłuste mleko matki nie wróży dobrze wrażliwemu GIT dziecka. Nadużywanie orzechów włoskich, ryzyko wywołania wzdęć i kolki u niemowląt. Ponadto jądra są dość silnym alergenem.

Porzuć takie przysmaki jak Orzechy sosny nie jest łatwe. Tak, i nie jest konieczne. Tak więc, odpowiadając na pytanie, jakie orzechy mogą być zjedzone przez matkę podczas karmienia piersią noworodka, eksperci zalecają rozpoczęcie od tych ziaren. W małej ilości orzechów sosny przyniesie korzyści zarówno kobiecie, jak i jej dziecku. Ponieważ delikatność nie tylko odżywia mleko substancjami pożytecznymi, ale także wspomaga regenerację błon śluzowych, ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze. Jednak prawdopodobieństwo pojawienia się wysypek alergicznych w okruchach po zjedzeniu przez matkę porcji orzeszków sosnowych.

Imponujący zakres użytecznych właściwości ma orzechy laskowe i migdałowy W szczególności będzie to miało korzystny wpływ na stan psycho-emocjonalny migdałów mamy. Ale orzechy laskowe powinny być nieco ostrożniejsze, ponieważ pomimo wszystkich użytecznych właściwości orzechy to silny alergen.

Często pyta się, czy można jeść orzechy podczas karmienia piersią, miłośników prażonych orzeszków ziemnych. Warto zauważyć, że wbrew powszechnej opinii, orzeszki ziemne nie są w ogóle orzechami, ale owocami fasoli. Wystarczająco smaczne i nieco przydatne, ale nie podczas laktacji. Orzeszki ziemne są silnym alergenem, smażone i stają się całkowicie toksyczne, jak każdy inny orzech po smażeniu. Ponadto udowodniono, że orzeszki ziemne mogą prowadzić do szoku anafilaktycznego, obrzęku naczynioruchowego.

Odmawianie jedzenia jest z orzecha brazylijskiego, ale kokos może być bardzo pomocny. Szczególnie przydatne mleko kokosowe - zawiera ogromną ilość białek i nienasyconych tłuszczów.