Na słowo "świeże" wszyscy kojarzą się ze świeżym, smacznym i zdrowym napojem bezalkoholowym - świeżym sokiem z owoców, jagód lub warzyw. Ale co ze świeżą cebulą? Nie powinieneś się natychmiast przekręcać i generalnie oceniać go tak kategorycznie, ponieważ w niektórych przypadkach może on przynieść nieocenione korzyści dla zdrowia.

Czym jest terapia sokami?

Jak wynika z samej nazwy, terapia sokami polega na stosowaniu soków do leczenia i zapobiegania różnym chorobom, a także do oczyszczania organizmu. Jest to skuteczna i naturalna metoda regeneracji i odnowy biologicznej, której główną zasadą jest stosowanie wyłącznie świeżych soków (świeżych soków), w których substancje biologicznie czynne nie utraciły swoich właściwości Soki są łatwo wchłaniane przez organizm i zawierają cały zestaw odżywczych i leczniczych składników, które dają ludziom siłę i energię . Już 15 minut po zjedzeniu świeżości wszystkie substancje w nim zawarte dostają się do krwi. Dlatego można powiedzieć, że działanie soku jest bardzo aktywne (silniejsze niż działanie produktu, z którego jest uzyskiwany).

Sokoterapiya to cała nauka, biorąc pod uwagę wiele różnych czynników w leczeniu niektórych chorób. Konieczne jest również zrozumienie, że niektóre soki można nie tylko pokazać, ale także przeciwwskazane, dlatego przed samodzielnym podjęciem sokoterapii należy dokładnie przestudiować przynajmniej podstawy tej nauki.

Zalety cebuli świeże

Cebula ma bogatą kompozycję, która obejmuje: naturalne cukry (głównie fruktoza i inkarpa polisazaridowa), karoten, witaminy B, C, E, K, PP, białka, enzymy, sole mineralne, saponiny, alkaloidy, pektyny, kwasy organiczne , olejki eteryczne i inne Świeżo wyciśnięty sok z cebuli zachowuje absolutnie wszystkie korzystne substancje i ma następujący wpływ na organizm podczas wewnętrznego użytkowania:

  • poprawia funkcjonowanie układu żołądkowo-jelitowego;
  • normalizuje poziom cukru we krwi;
  • zmniejsza się ciśnienie tętnicze ;
  • wzmacnia obronę organizmu;
  • działanie przeciwdrobnoustrojowe;
  • usuwa żużle i toksyny;
  • pomaga usunąć obrzęk;
  • usuwa piasek z kamicą moczową;
  • wyświetla dodatkowe cholesterol z krwi;
  • poprawia wzrok.

Szczególnie przydatna będzie świeża cebula dla osób cierpiących na zaburzenia trawienia, cukrzycę, miażdżycę tętnic, częste przeziębienia.

Oto główna, ale daleki od kompletności, wykaz użytecznych właściwości świeżej cebuli. W rzeczywistości specjaliści w dziedzinie socjoterapii będą mogli uzupełnić go szerszym spektrum działania.

Jak używać świeżej cebuli?

Cebula ma największą wartość w lipcu-sierpniu, więc najlepiej jest traktować świeżą cebulę w tym okresie.

Świeży napój z cebuli, rozcieńczając go miodem, więc nie bój się zbyt nieprzyjemnych doznań, gdy jest używany. Dla większości rodzajów chorób i dla celów profilaktycznych świeży sok miesza się z miodem w takich samych proporcjach i pobiera 1 łyżkę stołową 3-4 razy dziennie na pół godziny przed posiłkiem. Przebieg leczenia wynosi średnio 1 miesiąc.

dlaczego cebula świeża 2 jest przydatna

Świeży sok z cebuli dodaje się również jako składnik różnych świeżych koktajli. Możesz na przykład zrobić świeżą kompozycję: 1 część cebuli, selera, marchewki, buraków, 3 części jabłka i 2 części pomarańczy. Weź taki koktajl jest zalecany do 150 ml dwa razy dziennie przez pół godziny przed posiłkami.

Przeciwwskazania do stosowania świeżej cebuli

Świeża cebula nie jest zalecana w przypadku niektórych chorób wątroby i nerek. W każdym przypadku, przed rozpoczęciem leczenia powinna być pełna diagnoza ciała skonsultować się z ekspertem.