Co do osoby, temperatura ciała u psa jest ważnym wskaźnikiem jej zdrowia. Jeśli źle się poczujesz, pierwszą rzeczą, którą musisz zmierzyć, a następnie zadzwoń do weterynarza. Ale po zobaczeniu znaku 37 i więcej na termometrze, nie ma powodu do paniki - u psów normalna temperatura ciała jest nieco wyższa niż u ludzi.

Jaka jest normalna temperatura ciała u psów?

Każdy właściciel jest po prostu zobowiązany wiedzieć, jaka powinna być temperatura ciała u psa. Średnio wskaźnik ten może wynosić od 37,5 ° do 38,5 ° i zależy od kilku czynników - wieku psa, jego rasy i stanu fizjologicznego.

Na przykład u psów małych ras temperatura jest zawsze wyższa, aż do 39,2 °. Wynika to z szybszego metabolizmu w porównaniu z przedstawicielami duże rasy .

Również temperatura może wzrosnąć o 0,5-1 °, gdy pies jest poruszony lub w stresującej sytuacji, kiedy zsyp lub temperatura powietrza jest zbyt wysoka.

Aby poznać wszystkie cechy związane z temperaturą ciała Twojego zwierzaka, od czasu do czasu wykonuj pomiary i rób to w spokojnej atmosferze.

Jak mierzyć temperaturę ciała psa?

Aby dowiedzieć się, jaką temperaturę ciała ma pies, trzeba być w stanie zmierzyć ją prawidłowo. Odbywa się to w odbycie zwierzęcia, ponieważ psy zazwyczaj nie lubią tej procedury, zwłaszcza po raz pierwszy.

Musisz wziąć termometr rtęciowy, powalić wagę, nasmarować jej końcówkę wazeliną. Połóż psa na boku, podnieś ogon u podstawy i powoli wprowadzaj termometr do otworu odbytu na głębokość 1,5-2 cm. Kiedy pies trochę przyzwyczaja się do zabiegu, możesz spróbować zmierzyć stojącą temperaturę.

Aby zmierzyć temperaturę, można użyć elektronicznego termometru. W takim przypadku procedura zajmie mniej czasu - nie więcej niż jedną minutę. Pamiętaj, aby robić wszystko w miłej atmosferze, aby wyeliminować wzrost temperatury z powodu podniecenia i strachu.