Zazwyczaj w damskiej kosmetyczce można znaleźć oba te środki i używać ich razem, ale często chce się zrobić tylko jedną rzecz. W związku z tym bardzo istotne jest pytanie, co dać preferencji, że lepiej jest użyć proszku lub podkładu.

Co działa lepiej - proszek czy fundament?

Każdy z tych kosmetyków ma swoje zalety i wady.

Proszek lekko wysusza skórę, nadaje jej zewnętrzny aksamitny i matowy odcień, a wieczorem cera, ale wady wzroku (zaczerwienienie, ciemne plamki) są trudniejsze do ukrycia.

Tonalny krem ​​pomaga uczynić skórę jednokolorową, przy jej pomocy można ją zamaskować koła pod oczami , piegi, ślady wysypki i słaby stan zapalny, ale nie matuje skóry i nie eliminuje tłustego połysku.

Ponadto, w ostatnich latach, popularne są połączone środki, tak zwany kremowy proszek. Mają miękką, kremową konsystencję, są nakładane w taki sam sposób jak podkład, ale wywołują efekt proszkowy na twarzy, matują skórę i jej nie wysychają, dlatego są uważane za jeden z najlepszych produktów tego rodzaju.

Podkład i puder dla różnych rodzajów skóry

Lepsze użycie, proszek lub podłoże, dla każdej kobiety jest ustalane indywidualnie i zależy przede wszystkim od rodzaju jej skóry:

  1. W przypadku normalnej skóry oba produkty są równie odpowiednie. W przypadku makijażu dziennego preferuje się korektor, a puder będzie lepiej wyglądał jako baza do wieczornego makijażu.
  2. W przypadku suchej skóry stosowanie proszku jest niepożądane, ponieważ nawet najlepsze produkty mają niewielki efekt suszenia, a na skórze tego rodzaju proszek nie będzie się odpowiednio utrzymywał. Dla kobiet z suchą skórą najlepiej jest użyć podkładu z dodatkowym efektem nawilżającym.
  3. Dla skóry tłustej, przeciwnie, proszek jest lepszy, ponieważ wchłania nadmiar sebum i ukrywa oleisty połysk. Jeśli istnieje potrzeba dalszego korzystania z fundacji, wtedy potrzebujesz Lepiej używać proszku lub kremu podkładowego wybierz najmniej tłuste, łatwo wchłaniane.
  4. W przypadku skóry mieszanej najtrudniej jest wybrać zasoby tonalne, a najdogodniejszy wybór jest połączony krem w proszku .

Oprócz uwzględnienia rodzaju skóry, wybór kosmetyków może zależeć od pogody. Uważa się, że w zimie lepiej jest używać bardziej tłustego środka, podkładu, ponieważ może on dodatkowo chronić skórę, podczas gdy w lecie lepiej jest robić bez środków tonalnych lub używać proszku, ponieważ łatwiej i mniej zatka on pory.