arbuz podczas późnej ciąży Ostatnie miesiące ciąży - najbardziej ekscytujący okres w życiu przyszłej matki. Wiele pytań wymaga natychmiastowych odpowiedzi, a przede wszystkim kobieta w ciąży martwiąca się o swoją dietę. Ten problem jest szczególnie aktualny dla tych, którzy będą musieli urodzić pod koniec lata lub wczesną jesienią. Z reguły w tym okresie sklepy i targi są po prostu wypełnione różnymi przysmakami. Co to jest tylko soczysta, ogromna jagoda zwana arbuzem. Niezależnie od tego, czy pozbawiamy się takiej przyjemności, aby nie ryzykować zdrowia dziecka, dowiedzmy się.


Czy możesz arbuz w ostatnim miesiącu ciąży?

Aby odpowiedzieć na pytanie, czy arbuz może być późno w ciąży, przyszła matka musi krytycznie ocenić stan swojego zdrowia w chwili obecnej. Jak wiecie, w ostatnich miesiącach ciąży wiele kobiet cierpi na obrzęk, a niektóre nie wiedzą z pierwszej ręki, co to jest gestoza. W takich przypadkach należy wziąć pod uwagę, że arbuz ma właściwości moczopędne, dlatego nie warto ładować nerek, które już źle wykonują przypisane funkcje. Ponadto odpowiedź na pytanie, czy arbuz może być ujemny w ostatnim miesiącu ciąży, jest ujemna, jeśli matka:

  • wcześniej zdiagnozowano kamicę moczową;
  • są inne problemy z odpływem moczu;
  • cukrzyca;
  • jest historia choroby trzustki lub jelit;
  • wcześniej objawiała się zwiększona wrażliwość na arbuz w postaci alergicznych wysypek lub biegunki.

Jednak spieszymy się, by uspokoić przyszłe matki i nie będziemy narzucać jednoznacznego tabu na arbuz podczas późnej ciąży. W końcu, oprócz tego, że jagoda jest bardzo smaczna, jest to magazyn przydatnych mikroelementów i witamin. W szczególności arbuz zawiera witaminy: A, B1, B2, B9 (kwas foliowy), C, PP, a także minerały: magnez, potas, sód, wapń, jod, miedź, kobalt, fluor. arbuz w czasie ciąży późno Arbuz pomoże zapobiec anemii, wzmocni układ nerwowy, wyeliminuje zaparcia i trawienie. Właściwie zatem kategoryczne odrzucenie arbuza na ostatnich warunkach ciąży nie jest tego warte. W przypadku braku powyższych przeciwwskazań, przyszła mama może sobie pozwolić na delektowanie się tą delikatnością. Kilka plasterków arbuza nie zaszkodzi ciału matki i dziecka, wręcz przeciwnie, poprawi nastrój i samopoczucie. Jednak nie zapominaj, że wybór arbuza podczas ciąży w późniejszych terminach należy podejść ostrożnie. Nie można go kupić do końca sierpnia, kiedy dojdzie do masowych zbiorów. Ponieważ w tym okresie prawdopodobieństwo nabycia jagody, która nie zawiera azotanów, jest znacznie wyższe.