Jeden z najpiękniejszych i najstarszych zakonników atrakcje Laosu jest świątynią Wat Sieng Thong. W ludziach nazywany jest także "Złotym Miastem" i "Klasztorem Złotego Drzewa". W świątyni jest świątynia Luang Prabang . Jeśli uznamy, że znaczenie takich budynków w Laos jest określona przez liczbę wież, a jest ich 17, wtedy Wat Sieng Thong można bezpiecznie uważać za główną świątynię kraju. Taka postać nie może pochwalić się żadną z katedr Laosu. Piękno, wielkość, niepowtarzalność i wyjątkowość Wat Sieng Thong przyciągają wielu turystów, a niektórzy z nich wracają tu nie raz.

Cechy architektoniczne

Budynek Wat Sieng Thong zbudowany jest w stylu klasyków świątynnych Luang Prabang: gładko się zgina, szerokie zbocza dachów opadają prawie na ziemię. Wokół struktury głowy znajduje się kilka stup i trzy półdługówki, które nazywane są "ho". Ho Tai lub "Czerwona kaplica" jest rodzajem skarbca dla najrzadszej rzeźby leżącego Buddy. Pozostałe dwa ho są godne uwagi dla mozaikowych fasad z portretami Savata i scen z życia lokalnych mieszkańców wioski.

Статуя Будды

Tylna ściana świątyni Wat Sieng Thong ozdobiona jest mozaikowym "drzewem życia", które przedstawia różne kolory zwierząt i ptaków na czerwonym tle. Na innych zewnętrznych ścianach budynku znajdują się szkice szczerej sceny ze starożytnego indyjskiego eposu "Ramajana". Przy wschodniej bramie znajduje się 12-metrowy budynek - sklepienie królewskiej załogi pogrzebowej, na którą składa się rydwan zwieńczony siedmioma główkami smoków i trzema urnami z popiołami królów. Sam wóz jest bogato zdobiony złotem.

Стена храмаМозаика Дерево жизни

Wnętrze świątyni Wat Sieng Thong wyróżnia się dekoracją sufitu za pomocą drachmowych kół, wizerunków Buddy i ściennych malowideł ściennych ze scenami z życia słynnego króla Chantapanity. Obecnie w buddyjskim klasztorze przechowywana jest jedna z największych kolekcji manuskryptów stanów Lansan i Luang Prab. Aż do połowy XX wieku. Każdy mógł skorzystać z tej kolekcji, ale większość cennych książek została skradziona.

Маленькие статуэтки Jak dostać się do świątyni?

Z centralnej części Luang Prabang w Wat Sieng Thong można uzyskać na dwa sposoby. Najszybsza trasa przechodzi przez Kingkitsarath Rd, możesz także przejechać przez Sisavangvong Road i Sakkaline Rd. Podróż samochodem trwa nie dłużej niż 10 minut. Przez Kingkitsarath Rd można dojść do zabytków. Taka podróż zajmie około 30 minut.

Буддийский храм