Chata - tradycyjne miejsce wypoczynku w kraju. I, oczywiście, właściciele chcą wyposażyć go tak, aby był przytulny i wygodny. Działki Dacza rzadko są wyposażone we wszystkie korzyści cywilizacyjne, ale w przeciwieństwie do dostaw energii elektrycznej i gazu, w domkach letniskowych zwykle nie ma scentralizowanego systemu zaopatrzenia w wodę. Ale jest zapotrzebowanie na zimną i ciepłą wodę wśród letnich mieszkańców, a więc taka nowość pojawiła się jako krajowa umywalka z podgrzewaną wodą. Zobaczmy, jak to działa i jak wygodnie jest w codziennym życiu.

Cechy konstrukcyjne letniej umywalki z podgrzewaczem wody

To urządzenie jest średniej wielkości szafką. Powyżej znajduje się zbiornik na wodę, który jest ogrzewany dzięki elementowi grzejnemu wbudowanemu w pojemnik. Wewnątrz szafki znajduje się pojemnik do spuszczania wody (zwykle jest tam wstawiane wiadro lub umywalka, ale w razie potrzeby system drenażowy może być wyposażony w taki zlew lub szambo ).

Jeśli chodzi o podgrzewanie wody do letniej umywalki, to jest to możliwe dzięki dziesięciu. To on reguluje cały proces, kontrolując temperaturę ogrzewania wody na wygodne wskaźniki. Opalenizna do podgrzanej, podgrzewanej umywalki wiejskiej wykonana jest ze stali nierdzewnej, a dzięki kompetentnemu zastosowaniu wytrzyma przez wiele lat. Należy pamiętać, że skala z czasem gromadzi się na tym elemencie grzejnym, zwłaszcza gdy woda jest twarda i zawiera wiele zanieczyszczeń. W razie potrzeby uszkodzony PETN można wymienić.

Jak widać zasada działania umywalki wiejskiej z ogrzewaniem przypomina pracę miniaturowego kotła elektrycznego. Jedyną różnicą jest wielkość tych pojemników oraz obecność zlewu, który można wykorzystać do mycia naczyń, rąk itp.

Zalety i wady podgrzewanej umywalki

Dziś można kupić dwie wersje letnich umywalek - zwykłe umywalki przeznaczone do użytku z zimną wodą i, w rzeczywistości, modele z ogrzewaniem. Jeśli je porównamy, te ostatnie mają niewątpliwe zalety:

  • będziesz mógł korzystać z umywalki z komfortem, ponieważ ciepła woda jest domyślnie wygodniejsza zarówno do pracy w kuchni, jak i do zwykłego mycia rąk;
  • łatwy system instalacyjny;
  • obecność panelu kontrolnego, który umożliwia regulację temperatury wody (zazwyczaj jest to 55-65 ° C).

Wady takich urządzeń obejmują:

  • wysoka cena w porównaniu do konwencjonalnych modeli bez ogrzewania;
  • potrzeba stałego monitorowania poziomu wody w zbiorniku.

Odmiany krajów umywalki z podgrzewaną wodą

Najczęściej stosowanymi modelami są umywalki z cokołami. Są składane, co znacznie ułatwia ich transport. Zlew, który może być z tworzywa sztucznego lub stali, jest zamontowany na płycie wiórowej lub metalowej szafce. Do cokołu można przynieść odpływ ścieków, a ponadto takie modele wyglądają bardziej estetycznie.

Są zlewozmywaki bez cokołów - są zamontowane lub wiszące umywalki. Ich wielką zaletą jest możliwość zastosowania nie tylko w pomieszczeniach, ale także na ulicy dzięki specjalnej powłoce antykorozyjnej. Daje to odporność konstrukcji na warunki atmosferyczne i skrajne temperatury. Jednak Podgrzewana umywalka aby zainstalować taki zlew najlepiej pod dachem lub szopą.

Są w sprzedaży i stosunkowo małe urządzenia bez zlewu i kciuki . Taki podgrzewany zbiornik na wodę pozbawiony jest umywalki, a kran jest instalowany na samym zbiorniku. Zbiorniki są zwykle instalowane bezpośrednio na ulicy, gdzie woda może spływać do ziemi lub są one kupowane do istniejącego zlewu.

Umywalki różnią się objętością zbiornika wody, która waha się od 15 do 25 litrów.

Najpopularniejsze modele letnich umywalek z możliwością podgrzewania wody to Moidodyr, Aquatex i Alvin.