Lista sztuki ścian we wnętrzu może odzyskać najbardziej nudny papier ścienny i neutralną farbę. Zazwyczaj wymaga to profesjonalnego wykonawcy, ale czasami możesz sobie z tym poradzić.

W każdym razie istnieje kilka etapów przygotowań do dekoracyjnego malowania ścian, które powinni badać wszyscy, którzy to zrobią. Nawet jeśli zwrócisz się do projektanta o pomoc, nigdy nie boli wiedzieć, jak zrobić wszystko poprawnie. Przede wszystkim musisz zdecydować, które malowidło ścienne chcesz zobaczyć w swoim wnętrzu.


Wzornik malarstwa ściennego

Malowanie szablonów ścian nie wymaga dużego wysiłku fizycznego. Szablon jest tworzony z góry, a później powstaje na nim obraz. Szablon można wykonać w domu, zwłaszcza jeśli rysunek jest niewielki. Najłatwiejszy sposób użycia szablonu do wykonania napisu na ścianie. Więc okaże się schludny i elegancki.

Najpiękniejsze malowidło na ścianach z monochromatyczną farbą lub monochromatyczną tapetą. Nie ma potrzeby dodawania zdjęcia, w którym jest już jakikolwiek ornament. Zasadniczo dotyczy to każdego malowania ścian, ale przy malowaniu szablonów najczęściej popełniany jest taki błąd. W końcu wydaje się, że mały rysunek nie uszkodzi nawet najpiękniejszej tapety, ale w końcu wyszedł pretensjonalnie.

Reliefowe malowanie ścian

Ten rodzaj malowania jest dość skomplikowany, a co za tym idzie cena takiej pracy jest bardzo wysoka. Ponadto malowanie reliefowe nie jest odpowiednie dla każdego wnętrza, ponieważ wygląda nieco wiążąco.

Jeśli twój dom ma rokokowe, barokowe lub klasyczne wnętrze, możesz prawie nie wątpić, że malowanie reliefowe będzie ci odpowiadać. Jednak wiele innych stylów nie toleruje rysunków reliefowych, więc oceń swoje wnętrze poprawnie i powoli.

Objętościowe malowanie ścian

Może się wydawać, że relief i trójwymiarowe freski są jednym i tym samym, ale wystarczy je zobaczyć tylko raz, aby upewnić się, że tak nie jest. Malowanie objętościowe ścian to malowanie artystyczne, które przedstawia trójwymiarowe rysunki. Z daleka wygląda na to, że portal otwiera się w innym wymiarze, ale kiedy się do niego zbliżysz, przekonasz się, że to tylko gra cieni i światła.

Ten rodzaj malowania jest szczególnie specyficzny, ponieważ w tym przypadku będziesz musiał wybrać ścianę, która zawsze będzie służyć jako skarbnica pewnego rodzaju dzieła sztuki, od którego należy odpychać resztę wnętrza.

Miłośnicy emocji mogą skorzystać z opcji malowania ścian farbą fluorescencyjną, która ożywi projekt pokoju nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Jeśli połączysz dwa wymienione powyżej rodzaje malowania, nikt nie odważy się powiedzieć, że masz banalne wnętrze. Możesz przedstawić zoo w przedszkolu, z którego nie możesz odwrócić wzroku, w dzień lub w nocy, lub gwiaździste niebo, które już zyskało popularność, co jest interesujące nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

W Internecie można znaleźć wiele pomysłów na malowanie ścian, a dobry artysta zobrazuje dowolne z nich. Jednak ten rodzaj aktywności można traktować kreatywnie. Na przykład, pozwalając dzieciom malować ściany lub zrobić z całą rodziną. Jeśli umieścisz własną duszę w tworzeniu muralu, dom będzie znacznie wygodniejszy, a każdy członek rodziny, przechodząc obok ściany, uśmiechnie się.

Jeśli sam zdecydujesz się zrobić obraz, pamiętaj - najważniejszą rzeczą, jaką chciałbyś otrzymać, jest dobry nastrój. I niech największe galerie sztuk pięknych nie będą walczyć o malowanie na twojej ścianie, wystarczy, że stanie się twoim symbolem rodzinnym.

malowanie ścian we wnętrzu1malowanie ścian we wnętrzu2malowanie ścian we wnętrzu3
malowanie ścian we wnętrzu4malowanie ścian we wnętrzu5malowanie ścian we wnętrzu6
malowanie ścian we wnętrzu7malowanie ścian we wnętrzu8malowanie ścian we wnętrzu9