Jeśli myślisz o tym, co może wywołać burzliwą rozkosz w twoim dziecku, oprócz zabawek lub które napełnią oczy Twojego dziecka radością i zabawą? Dekoratorzy i projektanci wnętrz natychmiast odpowiedzą - artystyczne malowanie ścian w pokoju dziecięcym.

Dziś porozmawiamy o tym, czym są ściany malarskie i jak zmieści się w aranżacji wnętrza przedszkola.

Sposoby rysowania obrazu na ścianach

Jeśli chodzi o malowanie w pokoju dziecięcym lub w innym pomieszczeniu, oznacza to jeden lub kilka dużych rysunków na ścianie, w tym przypadku rysunek nie jest zawsze przeznaczony. Istnieje kilka opcji malowania ścian w pokoju dziecinnym.

  1. Kolorowanie tapety . Na takiej tapecie rysuje się zarysy rysunków, które można malować za pomocą zwykłych farb piśmiennych lub pisaków. Lepiej jest przyklejać te kolorowanki tylko w dolnej części ściany, aby ich kolorystyka stała się zabawą nie tylko dla Ciebie, ale także dla maluchów. Pozostaw górne paski w neutralnych pastelowych kolorach, wtedy pomieszczenie nie będzie różnobarwne.
  2. Fototapeta . Dzisiaj tapety znacznie różnią się od tych, które były znane w latach 90-tych. Nowoczesna technologia pozwala na przedstawienie realistycznych motywów, grafiki komputerowej i różnych rysunków. Ciekawy dodatek do malowidła ścienne w przedszkolu znajdzie zastosowanie we wnętrzu drobnych akcesoriów z powtarzającymi się motywami fototapet.
  3. Naklejki winylowe . Ogromna różnorodność motywów i rodzajów naklejek winylowych dostępnych na rynku pozwala nie ograniczać się do pomysłów na malowanie ścian w pokoju dziecinnym. Są specjalne naklejki do pokojów gier z postaciami Disneya, dinozaurami, ninja i innymi postaciami z kreskówek. Europejscy projektanci wybierają spokojniejsze motywy, pastelowe i neutralne odcienie. Zaletą tego typu malowania jest łatwość nakładania naklejek, co pozwala przyciągnąć nawet najmłodszych członków rodziny do tego biznesu.
  4. Klasyczne malowanie ścian . Jeśli masz silne pragnienie uczynienia przedszkola niesamowitym i wyjątkowym, powinieneś polubić tę opcję. Aby zrobić prawdziwe malowanie ścian w pokoju dziecinnym, możesz zaprosić profesjonalnego artystę lub zrobić to samemu. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą dla dzieci jest to, że obraz jest jasny, żywy i zabawny, a w ogóle nie obchodzi go, jak jest prawidłowo rysowane.

Dekoracyjne malowanie ścian we wnętrzu sprawi, że pokój dziecięcy będzie wesoły, zabawny, jasny i niezwykły, nadając mu oryginalności i charakteru.

Malowanie ścian w pokoju dziecięcym1Malowanie ścian w pokoju dziecięcym2Malowanie ścian w pokoju dziecięcym3
Malowanie ścian w pokoju dziecięcym4Malowanie ścian w pokoju dziecięcym 5Malowanie ścian w pokoju dziecięcym 6
Malowanie ścian w pokoju dziecięcym7Malowanie ścian w pokoju dziecięcym8Malowanie ścian w pokoju dziecięcym 9