Co może uczynić Twój dom jeszcze bardziej wyjątkowym, jak na przykład malowanie ręczne? Dekorowanie domu bez pomocy profesjonalistów nie jest tak trudne, jak ci się wydaje, ale minimalna kreatywność wciąż powinna być obecna. Aby sprawdzić swoje umiejętności, wykonaj kilka szkiców na kartonie, zanim przejdziesz bezpośrednio do malowania ścian.

Jak przygotować ścianę do malowania?

Wybierz centralny element swojego arcydzieła? Zastanówmy się, jak przygotować ścianę do malowania. Najpierw wyczyść powierzchnię z wszelkich wad i starej powłoki. Wygładź gładką ścianę acetonem lub specjalnym podkładem, a następnie wyrównaj go za pomocą szpachli lub gipsu. Uziemiliśmy wyrównany obszar, aby poprawić przyczepność między ścianą a farbą, i pomalujemy ją kolorem "tła", który lubisz.

Farby do malowania ścian

Ściana jest gotowa, głowa pełna pomysłów, co oznacza, że ​​nadszedł czas, aby podnieść kolory do malowania ścian. Wśród wielu nowoczesnych wyborów, profesjonalni artyści preferują akrylowe farby dyspersyjne do malowania ścian. Zazwyczaj są sprzedawane w zestawach, ale częściej każdy kupuje paletę żółtego, zielonego i brązowego, ponieważ ich mikstura ma wszystkie naturalne odcienie. Nie zapomnij o białej farbie - pozwala ona tworzyć wszystkie niezbędne przejścia kolorów i zamaskować zrazy w pracy.

Malowanie ścian akrylem wykonuje się za pomocą szczotek ze sztucznym naprzemianem lub gumą piankową. Szerokość jednego i drugiego zależy od pożądanej szerokości skoku.

Technika malowania ścian

Technika malowania ścian zależy od farby, z którą pracujesz. Wybierając akryl, możesz stworzyć efekt różnych kolorów poprzez rozcieńczenie go wodą: silne rozcieńczenie sprawi, że akryl będzie bardziej przezroczysty, co jest zazwyczaj charakterystyczne dla akwarel, a gruby i nierozcieńczony akryl daje tekstury gwaszu. Możesz rysować ręcznie lub za pomocą szablonu. Technologia malowania ścian zależy również od farby i pożądanego efektu: farba jest nakładana na mokrą ścianę w celu uzyskania większej absorpcji, jak ma to miejsce w przypadku technologii "fresco", ale częściej stosuje się ręczne lub szablonowe malowanie na suchej powierzchni.

Master class "Malowanie ścian"

Malowanie na ścianę własnymi rękami zajmie kilka godzin, a jego efekt będzie zachwycony od lat, na przykład, zwracamy uwagę na mistrzowską klasę "Malowanie ścian" - rysujemy dmuchawkę!

Do malowania potrzebujemy:

 • czarna farba akrylowa;
 • kreda (lub ołówek);
 • szczotki: № 2 - szczotka konturowa, № 4- okrągła, № 4 - płaska i ścięta płaska szczotka.
Malarstwo ścienne klasy mistrzowskiej 1
 1. Na pierwszym etapie naszkicujemy szkic mniszka lekarskiego na ścianie kredą lub ołówkiem.
 2. malowanie ścian klasy mistrzowskiej 2
 3. Zacznij rysowanie od rysunku łodygi. Na tym etapie użyj szczotki ukosowej.
 4. malowanie ścian klasy mistrzowskiej 3
 5. Następnie bierzemy okrągłą lub konturową szczotkę i rysujemy "głowę" mniszka lekarskiego. Przesuń szczotkę prosto, od środka do obrzeża, bez naciskania.
 6. malowanie ścian klasy mistrzowskiej 4
 7. Przechodzimy do losowania nasion rozprzestrzeniających się na wietrze. Lekko zanurzyć okrągłą szczotkę w farbie i lekko docisnąć, rysując każde nasiono. Ustaw punkty losowo, w różnych odległościach i pod różnymi kątami.
 8. malowanie ścian klasy mistrzowskiej 5
 9. Weź pędzel konturowy i narysuj najcieńsze linie z każdego ziarenka - te zespoły odgrywają rolę małych łodyg.
 10. malowanie ścian klasy mistrzowskiej 6
 11. Do każdego z nasiąkniętych nasion i nasion, które są trzymane w pobliżu łodygi, dodajemy falbankę z piór.
 12. Malarstwo ścienne klasy mistrzowskiej 7
 13. Kontynuujemy, dopóki nie wypełnimy całego kwiatu.
 14. malowanie ścian klasy mistrzowskiej 8
 15. Ostatnim akcentem są 2 liście pod głową mniszka lekarskiego, rysujemy je za pomocą okrągłej szczotki: lekko naciskając, rysujemy kształt litery "S".
 16. Malarstwo ścienne klasy mistrzowskiej 9
 17. Odsuń się i podziwiaj wynik. Wyeliminuj ewentualne niedociągnięcia i pokryj swoją pracę matowym wykończeniem.
 18. Malarstwo ścienne klasy mistrzowskiej 10