Wiele osób chce, aby ich dom był wyjątkowy. Nowoczesna aranżacja wnętrza oferuje wiele sposobów, aby nadać domowi wyjątkowy wygląd. W ostatnich latach malowanie artystyczne ścian w mieszkaniu staje się coraz bardziej popularne. Dekoracyjne malowanie ścian i sufitów było używane od stuleci do ozdabiania kościołów i pałaców, a teraz możesz reprodukować na ścianach swojego domu prawdziwe dzieło sztuki.

Dekoracyjne malowanie ścian w mieszkaniu jest nie tylko piękne, ale także bardzo praktyczne. Zazwyczaj rysunki są nakładane na ściany za pomocą farb wysokiej jakości i przyjaznych dla środowiska, a następnie pokrywane bezbarwnym lakierem. Ta powłoka zapewnia trwałość wzoru - nie blaknie na słońcu i będzie bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne. Malowanie ścian w mieszkaniu może być wykonane nie tylko na pomalowanych i zagruntowanych ścianach, ale nawet na tapecie. We wszystkich przypadkach farba będzie dobrze pasować.

Lista sztuki ścian w mieszkaniu nie ogranicza się jedynie do funkcji dekoracyjnej. Za jego pomocą można wizualnie powiększyć pomieszczenie lub stworzyć iluzję przestrzenną, wszystko zależy od kompetencji artysty, który będzie zajmował się rysowaniem rysunków na ścianach.

Malowanie ścian w kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym komunikujemy się z naszymi krewnymi podczas kolacji, gdzie plotkujemy z przyjaciółmi przy filiżance kawy. Dlatego bardzo ważne jest, aby atmosfera w tym pomieszczeniu sprzyjała przyjemnej komunikacji. Najprostszym sposobem na stworzenie ciepłej i wygodnej atmosfery jest malowanie ścian w kuchni.

Aby udekorować wnętrze kuchni, możesz użyć różnych działek zdjęć. Najbardziej popularne są martwe natury, rustykalne krajobrazy lub zdjęcia ulic starożytnych miast, które sprawią, że kuchnia będzie bardziej przytulna. Ale możesz umieścić na ścianie kuchni bardziej twórczy i nieoczekiwany wzór, na przykład zimowy krajobraz lub obrazy dzikich zwierząt. Malowanie ścian w kuchni z powściągliwymi ozdobami będzie odpowiednie w mieszkaniu, którego wnętrze jest urządzone w stylu arabskim.

1. Malowanie ścian w kuchni2. Malowanie ścian w kuchni

Malowanie ścian w sypialni

W sypialni spędzamy jedną trzecią naszego życia, tutaj zaczynamy i kończymy każdego dnia. Za pomocą malowideł ściennych w sypialni można stworzyć relaksującą i odprężającą atmosferę, która pozwala osobie odpocząć. Wybierając obraz fabuły powinien pochodzić z własnych zainteresowań i preferencji. Wspaniałe sceny wykonane w pastelowych kolorach, romantyczne błękitne niebo z puszystymi chmurami, anioły, kwiaty lub słonie z obrazów Dalego są równie odpowiednie do malowania ścian w sypialni.

3. Malowanie ścian w sypialni4. Malowanie ścian w sypialni

Malowanie ścian w łazience

Dzięki artystycznemu malowaniu ścian łazienka Twojego apartamentu zamieni się w kącik przytulności i komfortu. Do malowania ścian w łazience najczęściej wybieraj pejzaże lub inne rysunki na motywach wodnych. Imitacja zniszczonych ścian, które wychodzą na morze lub rysunki dna morskiego z zatopionym statkiem, stała się ostatnio bardzo modna w malowaniu ścian łazienki. Realistyczne rysunki pomogą Ci w chwilach odpoczynku po ciężkim dniu, aby przenieść swoje myśli na ciepłe wybrzeże oceanu.

5. Malowanie ścian w łazience6. Malowanie ścian w łazience

Malowanie ścian w salonie

Na szczególną uwagę zasługuje dekoracja salonu. W końcu to właśnie w tym pokoju przyjmują Państwo gości - przyjaciół lub nieznajomych, na których chcesz zrobić dobre wrażenie. Dekoracyjne malowanie ścian pomoże uczynić wnętrze salonu bardziej oryginalnym. Do malowania ścian w salonie najczęściej wykorzystuje się panoramiczne krajobrazy i słynne dzieła sztuki. Zawsze rzeczywiste są iluzje optyczne w malowaniu ścian salonu.

7. Malowanie ścian w salonie8. Malowanie ścian w salonie