Validol jest środkiem farmaceutycznym od dziesięcioleci. Popularność leku można łatwo wyjaśnić: naprawdę przynosi korzyści układowi sercowo-naczyniowemu człowieka, nie powodując żadnych szkód zdrowotnych. Lek jest roztworem mentolu - naturalnej substancji pochodzenia roślinnego. Validol ma działanie rozkurczające, uspokajające i odruchowe. Jest to bardzo cenne, że wynik terapeutyczny podczas przyjmowania leku pojawia się w ciągu kilku minut, co jest szczególnie ważne w ostrych przejawach choroby.

Formy validol

Lek validol jest dostępny:

  • w postaci tabletek, w tym opłatek z glukozą;
  • w postaci kapsułek żelatynowych z tłustą zawartością;
  • w postaci kroplówki w szklanych fiolkach;
  • jako roztwór oleju w pęcherzykach.

Wskazania do stosowania validolu

Zastosowanie walidolu ze względu na jego właściwości lecznicze. Lek ma:

  • działanie rozszerzające naczynia krwionośne na naczynia serca, mózg w przypadku kardiomioli, dławicy piersiowej; bóle głowy spowodowane przyjmowaniem azotanów;
  • uspokajający wpływ na stan ośrodkowego układu nerwowego podczas nerwicy, ataków histerii;
  • działanie przeciwwymiotne w powietrzu i choroba morska , zatrucie u kobiet w ciąży.

W warunkach polowych alkoholowy roztwór walidolu można stosować jako środek przeciwświądowy i przeciwzapalny do ukąszeń owadów i powierzchownych ran.

Validol - Dawkowanie i administracja

Różnorodność form uwalniania validolu, a także szeroki zakres jego stosowania stwarza potrzebę zrozumienia sposobu stosowania i dawkowania leku.

Najczęstszą metodą podawania (szczególnie u osób w podeszłym wieku) jest stosowanie walidolu w tabletkach. Tabletkę Validol umieszcza się pod językiem i stopniowo rozpuszcza się, zaczyna mieć działanie terapeutyczne. Nie zaleca się przyjmowania cieczy w tym samym czasie! Pod językiem umieść też kapsułkę z poprawnym działaniem. Jeśli konieczne jest przyspieszenie efektu ekspozycji, zaleca się ugryźć kapsułkę żelatynową. Maksymalna dawka dobowa wynosi 600 mg (1 kapsułka waży 100 mg).

Krople są podejmowane podjęzykowo. 4-6 kropli roztworu alkoholowego kroplówki kroplówki na kawałku rafinowanego cukru i trzymać w jamie ustnej pod językiem aż do całkowitego rozpuszczenia. Cukier zawarty w glukozie pobudza procesy metaboliczne w ciele, zwiększając zdolność kurczliwości mięśnia sercowego. Alternatywnie opracowywany jest wariant - validol z glukozą, wskazaniem do stosowania połączonego leku jest potrzeba znacznego przyspieszenia efektu terapeutycznego substancji leczniczej.

Przeciwwskazania do stosowania walidolu

Pomimo faktu, że składniki zawarte w kompozycji walidolu są pochodzenia naturalnego, mogą wystąpić pewne skutki uboczne. Przeciwwskazania dotyczą głównie alkoholowego roztworu mentolu. Oczywiście leku na alkohol nie można podawać dzieciom i zeznanie validol młodzież poniżej 14 lat. Ponadto, walidandol w kroplach jest zabroniony do stosowania u osób, które mają nietolerancję alkoholu lub istnieje wyraźna zależność od alkoholu. W tym ostatnim przypadku nawet pojedynczy lek z alkoholem może spowodować dalszy rozpad.

Nie należy przyjmować walidolu z glukozą u pacjentów z cukrzycą. Na koniec, wszystkie farmaceutyczne formy walidolu nie są zalecane do stosowania u pacjentów z ciężkim niedociśnieniem. Z ostrym zawał mięśnia sercowego eksperci ostrzegają przed użyciem funduszy, ponieważ validol wygładza objawy choroby, dlatego lekarze mają trudności z kontrolowaniem rozwoju stanu zawału u pacjenta.