Pomimo faktu, że strój narodowy Turcji wchłonął wiele standardów zachodnich, ponieważ ściśle łączy się z krajami zachodnimi, nie przeszkodziło to w ochronie tradycyjnego stroju ludowego Turcji przed agresywnymi wpływami Zachodu, przy jednoczesnym zachowaniu jego oryginalności. Rozważ podstawowe elementy odzieży tureckiej.

Tureckie ubrania narodowe 1Tureckie stroje ludowe 2Tureckie stroje ludowe 3

Elementy tureckiej odzieży

Bloomers są styl unisex , ponieważ są noszone przez kobiety i mężczyzn. Bloomers wykonane są z delikatnej materii, koniecznie udrapowanej i ozdobionej skomplikowanym wzorem. Ich osobliwość jest dość szeroka, ze zwężonymi końcami na kostkach. Turecka odzież narodowa, oprócz spodni, zawiera długą i luźną koszulę. Z reguły mężczyźni ubierali swoje koszule w spodnie, ale kobiety zakładały długą koszulę, bardziej jak luksusowy kaftan. Podobne sukienki miały długi i krótki rękaw. Był przepasany szarfą i narzucono na nią kamizelkę. Takie tkaniny, jak muślin, tafta, jedwab, aksamit i brokat, były używane do krawiectwa narodowych strojów tureckich kobiet. Satynowe wstążki i hafty narodowych ozdób służyły jako dekoracje.

Narodowe stroje tureckie dla kobiet

Przed pojawieniem się w społeczeństwie, kobieta musiała nosić feraję (długie ubranie na palce) i zasłonę, która zakrywała jej głowę, szyję, klatkę piersiową i część twarzy. Warto zauważyć, że tylko szlachetne panie zamknęły swoje twarze. Z czasem stosowane są szlafroki, które służyły zamiast odzieży wierzchniej. Nie mieli żadnych zapięć, ale opasali je szarfą lub pasem.

Zachodnie wpływy wprowadziły do ​​krajowego stroju wykorzystanie tkanin w kwiatach. Zasłona jest teraz wykonana z przezroczystych materiałów, a domowe stroje mają dekolt. W modzie jest chusteczka, która jest wiązana na biodrach i zabezpieczona metalową broszą. Dodatkowo dzięki zachodnim trendom pojawiły się gorsety i koronkowe wykończenia.

tureckie ubrania narodowe 4Tureckie stroje ludowe 5Tureckie stroje ludowe 6
tureckie ubrania narodowe 7tureckie ubrania narodowe 8tureckie ubrania narodowe 9
tureckie ubrania narodowe 10tureckie ubrania narodowe 11tureckie ubrania narodowe 12