Aparat przedsionkowy, którego potrzebujemy, aby nawigować w przestrzeni kosmicznej. Jeśli jego praca jest zakłócona, osoba ma zawroty głowy, nie może zrównoważyć jednej, a czasem dwóch nóg, i nie przechodzi podstawowego testu, który wielu neuropatologów proponuje wykonać podczas badania: musisz zamknąć oczy i dotknąć czubkiem nosa palcem.

Ten narząd jest częścią ucha wewnętrznego, a neuropatolog zajmuje się naruszeniami jego pracy.

Praca aparatu przedsionkowego może być osłabiona w różnych chorobach mózgu i ośrodkowego układu nerwowego, ale najczęstszą przyczyną zakłóceń jego pracy jest IRR .

Szkolenie aparatów przedsionkowych pozwala uniknąć wielu problemów życiowych: na przykład jazda na karuzeli, długa jazda autobusem, a także szybkie windy nie wywołają nudności i zawrotów głowy.

Jak wzmocnić aparat przedsionkowy?

Zła praca aparatu przedsionkowego nie zawsze oznacza, że ​​człowiek jest chory. Faktem jest, że ciało to musi zostać przeszkolone, a zatem jego udana praca zależy bezpośrednio od tego, jak aktywna jest ta osoba.

Aparat przedsionkowy musi być ćwiczony przez ćwiczenia, ponieważ jest odpowiedzialny za orientację w przestrzeni i ruch.

Przywrócenie aparatu przedsionkowego za pomocą terapii ruchowej

Najbardziej znanym sposobem szkolenia aparatów przedsionkowych jest fizykoterapia. Zwyczajny sport może nie pasować do każdej osoby, ponieważ aby wytrzymać duże obciążenia, ciało musi być przygotowane. Wykonuj zwykłe ćwiczenia - brzozę, odwrócenie ciała z wyciągniętymi ramionami i oczywiście - skręty głowy.

Aby przenieść częste zwoje głowy w jednym kierunku, konieczne jest, aby mięśnie ciała były silne - w przeciwnym razie głowa może się obracać, a ryzyko upadku wynosi 99%. Dlatego główną zasadą jest trenowanie całego ciała i oddawanie płuc, ale regularne obciążenia każdej grupy mięśniowej.

Nawiasem mówiąc, ćwiczenia na szyi (okrężne ruchy głowy) są dobrym sposobem zapobiegania osteochondrozy kręgosłupa szyjnego, na którą wielu ludzi jest dziś skłonnych z powodu siedzącego trybu życia.

jak wzmocnić aparat przedsionkowy

Jak wyszkolić aparat przedsionkowy u dorosłych za pomocą jogi?

Joga - Doskonały sposób na wzmocnienie ciała i rozwinięcie elastyczności. Silny, elastyczny korpus umożliwia wytrzymanie dużych obciążeń, w tym przedsionka. Kiedy trenujesz swoje mięśnie, robisz je plastyczne i robisz dobre rozciąganie, przejdź do inwersji asan: kukkutasana (stojąc na twoich rękach), sarvangasana i pincha Mayurasana (możesz użyć innych asan). Ćwiczenia z odwróceniem wymagają silnych rąk i dobrej koordynacji przestrzeni. Można je nazwać najwyższym poziomem szkolenia aparatów przedsionkowych.