Wielka Brytania zawsze była interesująca dla turystów w celach rekreacyjnych. Szczególnie interesująca jest stolica królestwa, bogaci punkty orientacyjne , zabytki i malownicze miejsca. Jedna z głównych atrakcji Londynu - Tower Bridge - jest znana na całym świecie. Obiekt ten, położony w sercu brytyjskiej stolicy, góruje nad Tamizą. On, podobnie jak Big Ben, jest uważany za symbol Londynu, dlatego każdy szanujący się turysta powinien zdecydowanie odwiedzić tak wspaniały Tower Bridge. Zapoznamy się z historią Tower Bridge i interesującymi informacjami na jej temat.

Tower Bridge: historia stworzenia

Budowa mostu Tower Bridge rozpoczęła się w latach 80. XIX wieku. Potrzeba połączenia między dwoma brzegami Tamizy została wyjaśniona przez rozwój East End. Mieszkańcy musieli przejść na drugą stronę najbliższego mostu londyńskiego. Wzrost ruchu koni i liczba pieszych sprawiały, że było mu niewygodnie. Ponadto, Tower Subway, podziemny tunel pod Tamizą, który później stał się pieszym, nie uratował sytuacji.

Dlatego w 1876 roku powołano komitet, który postanowił zbudować nowy most nad Tamizą w Londynie. Komisja ogłosiła konkurs, w którym zaproponowano 50 projektów. I dopiero w 1884 roku wybrano zwycięzcę - Gorace Jones. Dwa lata później rozpoczęto budowę mostu, który trwał osiem lat. Niestety, autor projektu nie dożył końca budowy, John Wolf-Berry musiał dokończyć budowę mostu. By the way, budynek otrzymał swoją nazwę ze względu na bliską odległość od twierdzy Tower of London. Otwarcie mostu odbyło się w uroczystej atmosferze przez księcia Walii Edwarda i jego żonę Księżniczkę Aleksandrę 30 czerwca 1894 roku.

Istnieje wiele interesujących faktów na temat historii Tower Bridge. Na przykład jego budowa zajęła ponad 11 tysięcy ton stali. Budynek, który pierwotnie był w kolorze czekolady, w 1977 został namalowany w kolorach flagi brytyjskiej (czerwony, niebieski i biały) na rocznicę królowania królowej Elżbiety.

Budowa Tower Bridge w Londynie

Obiekt jest mostem ślizgowym, którego długość wynosi 244 m. Przekazuje statek do London Pool - sekcji Thames, która jest częścią Port of London. Charakterystyczną cechą najsłynniejszego mostu w Londynie są wieże zainstalowane na środkowych wspornikach, a ich rozpiętość między nimi wynosi 65 cm, a centralna rozpiętość jest podzielona na dwa skrzydła, wznoszące się pod kątem dzięki wbudowanym przeciwwagom i specjalnemu układowi hydraulicznemu. Teraz silniki są zasilane energią elektryczną.

Nawiasem mówiąc, nawet podczas lotu, piesi mogą dotrzeć do przeciwległego brzegu dzięki galeriom, które łączą obie wieże na wysokości 44 m, jeśli wejdziesz na zbudowane w nich schody. To prawda, ze względu na ciągłą kradzież kieszonkowców najbardziej znany most w Londynie Galeria handlowa na londyńskim Tower Bridge została zamknięta w 1910 roku. A w 1982 roku został ponownie otwarty, ale działa jako muzeum, a także doskonały taras widokowy. W muzeum można zapoznać się z historią mostu Tower Bridge, a także zobaczyć nieaktywne elementy układu hydraulicznego.

Jak dostać się do Tower Bridge?

W okresie letnim (od 1 kwietnia do 30 września) można codziennie oglądać galerię Tower Bridge od 10:00 do 18:30. W okresie zimowym (od 1 października do 31 marca) goście będą oczekiwani od 9:30 do 18:00. Jeśli chodzi o most Tower Bridge, można do niego dojechać samochodem Tower Bridge lub metrem (Station Gateway, Tower Hill).