Zaczniesz budować dom, ale nie masz pojęcia, jak chcesz, aby twój przyszły dom był? Styl Wright może być świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy równie cenią sobie piękno i wygodę.

Z historii architektury

Ten kierunek otrzymał swoją nazwę na cześć swojego założyciela - amerykańskiego architekta Franka Lloyda Wrighta. Jest słusznie uważany za twórcę tak zwanej "architektury organicznej". Najbardziej znanym przykładem jest Robie House, który ma wszelkie znamiona tego stylu: otwarty układ, ogólną orientację poziomą, masywne parapety, ogromne okna.

Cechy wyróżniające

Jaki powinien być nowoczesny dom w stylu Wrighta? Po pierwsze, jest przysadkowaty i kanciasty: takie budynki wydają się z boku naturalnym przedłużeniem ziemi, na której stoją. Po drugie, podzielone na segmenty. Struktury utworzone w tym kierunku są podzielone na kilka wydłużonych segmentów za pomocą poziomych linii płaskiego dachu zawiasowego. Po trzecie, dom w stylu Wrighta, jednopiętrowy lub dwupiętrowy, jest zawsze eklektyczny. Przejawia się to przede wszystkim w dekoracji: beton, szkło i inne typowo "miejskie" materiały są misternie połączone z naturalnym drzewo , szorstki kamień i inne "naturalne" substancje. Elewacje nie są zdobione. Wreszcie cechą charakterystyczną architektury w stylu Wright są ogromne panoramiczne okna, które pozwalają wypełnić wnętrza pokoju światłem słonecznym.

projekt domu w stylu wright facade1dom projektowy w stylu fasady Wright2projekt domu w stylu fasady Wright3
projekt domu w stylu fasady Wright4dom projektowy w stylu fasady Wright5projekt domu w stylu fasady Wright6

Styl Raine'a w budowie domów wiejskich jest coraz bardziej popularny. Wyjaśnienie jest proste: domek, zaprojektowany i zbudowany zgodnie z jego kanonami, spodoba się prawie każdemu: koneserowi funkcjonalności i ekspertowi nowoczesny esteta i fan "naturalności" we wszystkich jej przejawach.

Projekt domu w stylu Wright1Projekt domu w stylu Wright2Projekt domu w stylu Rita3
Projekt domu w stylu Wright4Projekt domu w stylu WrightProjekt domu w stylu Wright6
Projekt domu w stylu Wrighta7Projekt domu w stylu Raita8Projekt domu w stylu Wright9