Podczas wizyty Islandia dla wielu podróżników jej osiedla stają się prawdziwym odkryciem. W ich architektonicznych budynkach najlepiej odzwierciedla się lokalny koloryt. Jednym z takich miejsc jest wioska-muzeum Skogar, położone na południu Islandii, niedaleko lodowca Eyyafyatlayokudl. Jest niezwykła nie tylko ze względu na swoją architekturę, ale także na malowniczą przyrodę, w której jest otoczona.

Деревня Скогар примечательна своими постройкамиЗдания в деревне СкогуарМестная церковь в деревне Скогар
Skogar - opis

Muzeum starożytnej architektury ludowej wieś Skogar została otwarta w 1949 roku. W tym czasie miał kilka starożytnych budynków, w tym szkołę i farmy. Bezpieczeństwo konstrukcji wynika z lokalnego mieszkańca Thomasson, którego życie było związane z prawidłowym stanem budynków przez kilkadziesiąt lat. W swojej pracy kierował się starymi notatkami o demografii i mitologii. W 1997 r. Tomasson otrzymał tytuł Doktora Honorowego na Uniwersytecie Islandii. Do 2005 r. Przywrócono 13 domów.

Oprócz starych budynków, muzeum transportu "Skugasabn" jest również interesujące dla turystów. Można go odwiedzać przez cały rok.

Przez wieś przechodzi jedna z najpopularniejszych tras turystycznych w kraju.

Внутреннее убранство в домах в музее СкогарПредметы быта в музее Скогар
Zwiedzanie w sąsiedztwie muzeum Skogar

Będąc we wsi Skogar, turyści nie zaniedbują okazji do odwiedzenia naturalnych atrakcji znajdujących się w pobliżu wsi. Należą do nich:

  1. Lodowiec Eyyafyatlayokudl. Okolica tego obiektu ze wsią Skogar miała niejednokrotnie przyjemne konsekwencje. W 2010 r., Kiedy doszło do erupcji wulkanu Eyyafyatlayokudl, osadnictwo ucierpiało z powodu tej klęski żywiołowej.
  2. Wodospad Skogafoss - jeden z najbardziej znanych w kraju.
  3. Wodospad Kvernjuvoss.
  4. Rzeka Scogau, na której znajdują się oba wodospady.
Ледник Эйяфьятлайокудль, находящийся вблизи от деревни СкогарВодопад Скогавосс
Jak dostać się do wioski Skogar?

Wioska muzeum Skogar znajduje się około 125 km od Reykjavik . Możesz dostać się do niego przy obwodnicy, gdzie regularnie jeżdżą autobusy. Inną opcją jest wynajęcie samochodu.