Październik to środek jesieni. Początkowo ciepło wrześniowego słońca będzie jeszcze odczuwalne, ale w ostatnich dniach października początek zimy jest silniejszy. Wiele osób uwielbia złotą jesień - drzewa pokryte czerwonymi, żółtymi, pomarańczowymi liśćmi, ciepłe, ale nie tak jasne, słońce i puszyste cumulusy - wszystko to ma swoją wygodę i spokój. Wraz z nadejściem jesiennych deszczy możesz złożyć się w kocu, czytać starą ulubioną książkę i pić gorące napoje.

Trochę historii

Wcześniej, dziesiąty miesiąc roku nazywano "błotnistym" z powodu dużej ilości deszczu, a ziemia i pył, mieszając się z wodą, zamieniły się w błoto, które było wszędzie. W październiku nie będzie w stanie zaskoczyć nikogo częstymi deszczami i deszczem ze śniegiem. Czasami burza może się zdarzyć na początku października, są nawet ludzie omeny na tym wydarzeniu. Chociaż chciałbym spacerować w parkach ze złotymi drzewami, musimy zbierać kolorowe liście do zielnika, ale środek jesieni mówi sam za siebie, czas przygotować się na śnieg i mróz.

Od najdawniejszych czasów ludzie bali się grzmotów i błyskawic. Myśleli, że bogowie rozgniewali się na nich i zesłali karę z nieba. Często zdarzały się również uderzenia piorunów, z których zginęli ludzie. Wierzono, że jeśli błyskawica zabije człowieka, to on żyje sprawiedliwym życiem, a śmierć kobiety oznacza, że ​​jest grzesznikiem. Dopóki uczeni nie nauczyli się i nie wyjaśnili natury grzmotów i błyskawic, to zjawisko to naprawdę miało wrażenie, że bogowie są źli na ludzi i wysyłają im karę. Nawet w naszych czasach, kiedy wszędzie są pioruny, nikt nie będzie zaskoczony błyskawica który uderzył w drzewo lub budynek. Pod tym względem ludzie mają wiele znaków związanych z tym naturalnym zjawiskiem. I zawsze się spełniają. Zostaną ujawnione oznaki tego, co oznacza sztorm w październiku.

Co oznacza burza w październiku?

Jeśli w październiku dojdzie do burzy i błyskawic, oznacza to, że w zimie spada niewielki śnieg. To także zapowiada krótką zimę. W związku z tym surowa zima nie może się bać. Ale oprócz tego są jeszcze inne październikowe znaki, które wpłyną na zimę, więc musisz odwołać się do całego obrazu. Dlatego w październiku bierzemy pod uwagę nie tylko ludzkie oznaki burzy, ale także inne przejawy pogody.

  1. Jeśli spadł pierwszy śnieg, musisz policzyć miesiąc, a potem zacznie się zima. Ponadto, gdy śnieg spadnie na suchy ląd, nie będzie można cieszyć się nim przez długi czas - natychmiast się rozpuści.
  2. Tak się składa, że ​​w ciągu kilku dni można podziwiać piękną złotą jesień, liście szybko opadają - oznacza to, że trzeba zaopatrzyć się w ciepłe ubrania, buty i kakao - zimą będzie zimno i ciężko. I odwrotnie, gdy drzewa stoją w eleganckich ubraniach przez długi czas, czekamy na ciepłą zimę.
  3. Surowa zima zapowiadana jest również w październiku, kiedy było bardzo zimno. Zima też się nie gubi.
  4. Znaki ludowe mówią, że musisz uważnie monitorować pogodę 4 października. W końcu będzie taka zima jak ten dzień.

Oczywiście nie jest konieczne całkowite i całkowite zaufanie tylko do znaków ludowych. Ale ewoluowały przez wieki, więc jest w nich prawda, ponieważ tę wiedzę wyciągają długofalowe obserwacje. Ale każdy dla siebie decyduje o tym problemie. Przekonaj się w tym miesiącu, czy będzie padał deszcz z burzą w październiku, a potem po zimie - ile spadnie śnieg i ile zimowych dni. Wtedy przekonacie się, jaka jest prawda. Możesz łączyć wszystko, a także słuchać meteorologów, tworząc dla siebie ogólny obraz. Ale od czasów starożytnych bardzo często pojawiają się narodowe znaki o zjawiskach naturalnych. Tylko przy obecnej ekologii i zanieczyszczeniu powietrza i wody zmienia się zachowanie natury. Może za wiele lat pojawią się zupełnie inne znaki, ale nadal będą oparte na wnioskach naszych prababcie.