Jeden z najbardziej oryginalnych i ekstrawaganckich zabytki Islandii można nazwać Muzeum Phyllological. Jest to wyjątkowy przedmiot, którego celem jest badanie ssaków penisowych. Zwiedzanie muzeum niewątpliwie zachwyci wyobraźnię nawet turysty, który widział ten gatunek.

Muzeum Phallologic - opis

Muzeum fallologiczne znajduje się w Reykjavik i została założona w 1997 roku. Reżyserem i założycielem tego niezwykłego obiektu jest Sigurdur Hjartarson. Zaczął zbierać artefakty od 1974 roku. Zainspirował go przyjaciel, który przyniósł mu prezent Półwysep Snaifeldsnes bicz z wysuszonego penisa. Ten pierwszy okaz oznaczał także początek tak niezwykłego hobby.

Вывеска Фаллологического музеяЗдание Фаллологического музея

W jego budynku przechowywane są zachowane formy penisów ssaków, które zamieszkują terytorium Islandia . Istnieją również okazy należące do ssaków, które nie przebywają na terytorium kraju. W muzeum prezentowanych jest ponad 240 eksponatów. W tym samym czasie 195 z nich zostało unieruchomionych przez samego reżysera. W lipcu 2011 roku kolekcja została uzupełniona o męski penis.

Interesujące są elementy dekoracyjne, które zdobią budynek muzeum. Przy wejściu znajduje się znak, który ma kształt penisa. Wokół budynku znajdują się wariacje na temat fallusa, wykonane z kamieni o różnych kształtach. Wewnątrz konstrukcji na ścianach zawieszone są elementy zwierzęce w postaci wysuszonej. Teren muzeum jest wyłożony pułkami zawierającymi kolby z pływającymi w penisach formaldehydu różnych zwierząt: słoniem, fokami, niedźwiedziami polarnymi, reniferami, lisami, norkami, szczurami, świnkami morskimi i innymi. Jako oświetlenie stosuje się lampy wykonane z jąder bykowych, które wykonują osobiście reżyser muzeum.

В музее представлены члены людей, животных, эльфов и троллей

Muzeum jest bardzo popularne wśród turystów ze wszystkich krajów i rocznie ma około 12 000 odwiedzających. Według statystyk większość z nich (około 60%) to kobiety.

Jak zapewnia dyrektor muzeum, kolekcja została zebrana nie dla pornografii, ale wyłącznie dla celów naukowych i edukacyjnych.

Atrakcje muzealne

Do najciekawszych eksponatów Muzeum Fallow na Islandii należą:

  • Największym eksponatem w muzeum jest penis błękitnego wieloryba, a raczej tylko jego część. Ma długość 170 cm i wagę 70 kg. Gdyby istniała możliwość zaprezentowania całego organu do przeglądu, miałaby długość 12 metrów i ważyłaby 900-1500 kg;
  • najmniejszym eksponatem muzeum są kości penisa chomika, którego długość wynosi zaledwie 2 mm. Aby to rozważyć, konieczne jest użycie szkła powiększającego;
  • Specjalna sekcja muzeum poświęcona folklorowi. Zawiera około 20 eksponatów, z których jeden jest koloru alg. Jak wyjaśnia Sigurdur, według starożytnej legendy jest to zbiornik wodny. Także tutaj są starożytne symbole falliczne, organy trolli, elfy, pixie, widmo Snafell;
  • eksponaty o wyzywającej naturze. Można je przedstawić w dowolnych pozach, na przykład z "Kamasutry". Ale takie okazy są roztropnie przykryte czarną tkaniną i zaopatrzone są w talerze z napisem "Erotyka".
Некоторые экспонаты поражают своими размерамиЧлены животных в формальдегиде
Interesujące fakty
  1. Muzeum zawiera kilka pustych naczyń. Są przeznaczone dla ludzkich narządów płciowych, które będą musiały wejść do muzeum po pewnym czasie. Tak więc wola przekazania ich narządów do muzeum spadła już cztery osoby - z Islandii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Potwierdzenie to służy świadectwom wydanym na terenie muzeum. Darczyńca z Islandii nosi imię Paula Aransona i był znany jako okropny kobieciarz. Miał już ponad 90 lat i chce, aby jego muzeum było nieocenionym organem, aby utrwalić tę chwałę.
  2. W muzeum znajduje się zbiorowa obsada wykonana przez 15 członków reprezentacji piłki ręcznej. Przedstawili go specjalnie jako ekspozycję muzealną.
  3. Większość kopii penisów zwierzęcych została przekazana do muzeum w prezencie przez myśliwych i rybaków. Na dzień zakupiono tylko organ słonia, którego długość wynosi około 1 m.
Экспонаты собирались четверть векаОбширная коллекция в Фаллологическом музее
Jak dostać się do muzeum?

Muzeum fallologiczne znajduje się w stolicy IslandiaReykjavik , więc łatwo się do niego dostać.