Seksualne usta są intymną częścią ciała, która odgrywa ważną rolę w życiu kobiety, więc jeśli boli, warto zwrócić na to szczególną uwagę.

Dlaczego bolesne wargi sromowe?

Ból w wargach sromowych może wystąpić w wyniku różnych chorób. Określ dokładną przyczynę bólu w okolicy narządów płciowych, który pomożesz ginekologowi po zaliczeniu serii testów i badań. Generalnie jednak ogólny obraz wygląda mniej więcej tak:

  1. Drozd, który jest powszechnie znany wszystkim, często staje się źródłem bólu w wargach sromowych. W tym przypadku wargi sromowe nie tylko powodują bóle, ale także swędzenie, a także uczucie pieczenia z charakterystycznym wyładowaniem.
  2. Gardnerellez - Dysbakterioza pochwy. Kartą tej choroby jest zapach zgniłej ryby. Wydzieliny piany pojawiają się czasami w odcieniu zielonkawym. Gdy pacjenci gardnerellez skarżą się na ból warg sromowych, oddawanie moczu jest utrudnione.
  3. Inną przyczyną bólu warg sromowych jest zapalenie gruczołów Bartholina. Ta dolegliwość charakteryzuje się tworzeniem się pieczęci w okolicy warg sromowych. Również kobiety z zapaleniem gruczołów Bartholina zauważają, że usta seksu zaczynają boleć przed i po seksie.
  4. Aby zdiagnozować tę chorobę jest bardzo trudne, tzw. Vulvodynia, z powodu przedłużającego się zapalenia zakończeń nerwowych strefy intymnej. Jest sprowokowany przez tę samą kandydozę i inne infekcje.
  5. Nieprawidłowo dobrana bielizna, nieprzestrzeganie zasad higieny, osłabienie odporności, infekcja - wszystkie te czynniki przyczyniają się do rozwoju zapalenia sromu i pochwy. Manifestacje są typowe: swędzenie, pieczenie, bolesność i obrzęk, zaczerwienienie i pojawienie się ran są możliwe.

Ból w wargach sromowych podczas ciąży

Na to, że wargi sromowe bolą podczas ciąży, wiele przyszłych matek narzeka. Z reguły jest to tylko jeden z przejawów zmian hormonalnych, mających na celu zwiększenie ukrwienia. Jednak możliwe jest, że ból warg sromowych wskazuje na żylaki , któremu towarzyszy pojawienie się pieczęci. ból warg sromowych podczas ciąży Należy poinformować lekarza o takich przypadkach naruszeń, tak szybko, jak to możliwe, ponieważ żylaki mogą być warunkiem wstępnym cięcia cesarskiego i innych nieprzyjemnych konsekwencji.

Po porodzie ból zranił

Jest rzeczą naturalną, że po porodzie wargi sromowe mogą być chore przez długi czas. Jest to związane z dużym urazem błony śluzowej, rozciąganiem, z pęknięciami i szyciem. W tym okresie najważniejsze jest zapobieganie rozwojowi infekcji, uważne przestrzeganie wszystkich zaleceń lekarzy.