Niesteroidowe leki przeciwzapalne są szeroko stosowane w różnych gałęziach medycyny. W świecach ginekologicznych Diklovit dobrze ugruntował swoją pozycję jako skuteczny środek przeciwzapalny. Aktywny składnik leku ma następujące właściwości:

  • obniża temperaturę ciała;
  • zmniejsza natężenie bólu;
  • zmniejsza migrację mediatorów stanu zapalnego do ogniska patologicznego;
  • cienie krwi.

Kiedy używać świec Diklovit?

Stosowanie świec Diklovit w ginekologii jest pokazane pod następującymi warunkami:

  1. Choroby zapalne sromu, pochwy, macicy i szyjki macicy. Jak również w złożonym leczeniu zapalenia przydatków. W tym przypadku lek musi być stosowany w połączeniu z antybiotyki .
  2. Patologia gruczołów Bartholina.
  3. Bolesna owulacja.
  4. W celu zmniejszenia stanu zapalnego i bólu w okresie pooperacyjnym.
  5. Intensywny ból podczas menstruacji.
  6. Po urazach tkanek miękkich, stłuczeniach, jak również urazach związanych z naruszeniem integralności aparatu więzadłowego.
Zasady używania świec

Zgodnie z instrukcjami świecy Diklovit w ginekologii powinien być stosowany dwa razy dziennie. W takim przypadku dokładna dawka i czas trwania leczenia są przepisywane wyłącznie przez lekarza. Lek jest wprowadzany do odbytu po wstępnym oczyszczeniu. Następnie musisz pozostać w pozycji poziomej przez około pół godziny. W tym przypadku substancja czynna leku oddziaływała dłużej z błoną śluzową odbytnicy. Tak więc istnieje lepsze wchłanianie leku do krwioobiegu.

Stosowanie doodbytniczych czopków Diklovit nie jest zalecane dla osób cierpiących na choroby krwi i krwawienie z różnych miejsc. A także w obecności chorób odbytnicy, takich jak hemoroidy popękane wnętrzności.

W czasie ciąży świece Diklovit są przeciwwskazane, ponieważ możliwy jest negatywny wpływ na rozwijający się płód.