skrzynia została wylana Dość często kobiety mają do czynienia z takim zjawiskiem, kiedy są wypełnione, a klatka piersiowa boli. Warto zauważyć, że ten stan może być zarówno nieszkodliwy, fizjologiczny, jak i wskazywać na chorobę. Rozważmy sytuację szczegółowo, określ główne powody, dla których piersi są wypełnione i ranią kobiety.

Zmiany hormonalne

Często kobiety zauważają fakt, że mają miesięczne piersi przelewa. Zazwyczaj dzieje się to na tydzień przed datą rozpoczęcia przepływu menstruacyjnego. Ten czas tłumaczy się tym, że stężenie estrogenów w drugiej fazie cyklu wzrasta. W tym przypadku dziewczyny narzekają na:

  • tkliwość piersi;
  • wzrost objętości;
  • zwiększony ból po dotknięciu.

Ból można zauważyć w jednym lub obu gruczołach.

Warto zauważyć, że niektóre dziewczęta zauważają, że po owulacji wylały pierś w połowie cyklu. Zjawisko to ma również wyłącznie charakter fizjologiczny i wiąże się ze zmianą stężenia hormonów.

Ciąża i laktemia

Często kobiety zauważają, że mają po wylaniu piersi z ostatniego miesiąca. Przede wszystkim należy wykluczyć ciążę. Można to zrobić 2 tygodnie po poczęciu.

Jednak oprócz ciąży, po miesiącu piersi można zwiększyć i kiedy:

  • mastopatia;
  • w wyniku urazu mechanicznego;
  • proces onkologiczny.

W procesie żywienia, pod wpływem prolaktyny, zwiększa się wielkość żelaza ze względu na wzrost liczby i prześwitu przewodów.

Jakie inne przyczyny mogą powodować powiększenie piersi?

W rzeczywistości jest ich dużo. Dlatego każda kobieta z tą symptomatologią powinna zgłosić się do lekarza. Ten atrybut można uznać za:

Aby ustalić dokładną przyczynę wylania klatki piersiowej, wymagana jest kompleksowa diagnoza.