Ból gardła jest zapaleniem tkanki gardła, w którym z reguły organizm jest "atakowany" przez paciorkowce. Angina jest również wirusowa, ale to bardzo rzadkie przypadki.

Możesz pozbyć się tej choroby zakaźnej na różne sposoby - stosując antybiotyki, spraye do lokalnego nawadniania, leki przeciwgorączkowe, herbaty ziołowe itp., Ale podstawą leczenia jest oczywiście przyjmowanie tabletek, ciepłe obfite picie i płukanie gardła.

Pozbywanie się zarazków za pomocą płukania jest bardzo skutecznym lekarstwem, pomaga organizmowi zmniejszając liczbę bakterii, a zatem, jeśli nie lekceważysz podstawowych metod leczenia, możesz przyspieszyć powrót do zdrowia i zapobiec komplikacjom.

Ropne zapalenie migdałków - jak płukać gardło?

Opłucz z dławicą piersiową należy trzymać co 1,5-2 godziny przed posiłkami. Wybór środków zależy od osobistych preferencji, ponieważ paciorkowce są wrażliwe na wiele leków i narkotyków. Można również łączyć lek z lekiem ludowym, aby nie przeciążać ciała środkami chemicznymi. Jeśli w leczeniu stosowane są aerozole, należy postępować zgodnie z następującym wzorem:

  1. Przepłukać gardło.
  2. Jedzenie, picie.
  3. Nawadnianie gardła za pomocą sprayu.

To świetny program przeciwko rozwojowi bakterii.

Furacilin

Płukanie gardła gardłowego w dławicy piersiowej nie jest łatwą sprawą, jeśli stosujesz tabletki. Rozpuszczają się w wodzie przez długi czas, więc jeśli są używane do rozwiązania, najpierw zmiażdżyć 1 stół, wlać wrzącą wodę do szklanki i wlać uzyskany proszek. Przy silnym bólu gardła użyj 1 zakładki. Do ½ szklanki wody.

Użycie gotowego roztworu wodnego jest znacznie wygodniejsze - rozcieńcza się w ilości 1: 5000 i jest gotowy do użycia.

Chlorheksydyna

Gargle chlorheksydyna z anginą - jednym z najbardziej popularnych środków, ponieważ jest to znany środek antyseptyczny, który jest stosowany w szerokim zakresie medycyny. Jego zaleta jest oczywista: jest to bezbarwna ciecz, która nie pieknie w kontakcie z błoną śluzową, a jest to ważny parametr dla osób z bólem gardła. Dwie ważne wady chlorheksydyny - w żadnym wypadku nie można jej połknąć, a nierozcieńczony oznacza gorzki.

Odpowiednie stężenie dla płukania wynosi 0,1% i 0,2%. Wodny roztwór chlorheksydyny jest gotowy do użycia: wlej ten produkt do pojemnika, weź go do ust i przepłucz przez 5 minut.

Propolis

Płukanie z nalewką propolisu z dławicą jest nie mniej skuteczne, ale naturalne lekarstwo. Jest idealny do płukania w kolejnych dniach choroby, ponieważ ma nie tylko właściwości antyseptyczne, ale także lecznicze. Rozpuść 15 kropli nalewki alkoholowej propolisu w szklance ciepłej wody i produkt jest gotowy.

Soda

Opłukiwanie gardła wodą sodową jest znane od czasów starożytnych, ale wciąż jest prawdą. To najprostsze lekarstwo przynosi ulgę już następnego dnia choroby, a jeśli do roztworu sody dodano 1 łyżeczkę. sól, będzie jeszcze bardziej skuteczna, ponieważ są to dwa poważne środki dezynfekujące. Ale minus dodawania soli jest taki, że w przeciwieństwie do sody piecze bardzo dużo i może spalić ból gardła.

Tak więc, aby sody do płukania, wlać do szklanki 1-2 łyżeczki. soda i napełnij ją wrzącą wodą.

Wywar z rumianku

Aby ukoić błony śluzowe na ból gardła, przepłukać rumianek - wlać kilka worków z herbatą z rumianku aptecznego (można użyć ziół, ale w torbach odbywa się to szybciej), aby uzyskać mocną herbatę z rumianku. Niech parzy i jednocześnie chłodzi przez 20 minut, po czym mogą się płukać.

ropne zapalenie migdałków niż płukanie gardła

Wódka

W przypadku bólu gardła, płukanie gardłem z wódką jest ryzykownym krokiem, ponieważ można spalić błony śluzowej, która jest już zaogniona. Ale jeśli zagrożenie przyszłym wzrostem bólu z powodu płukania wódką nie powstrzyma cię, a jeśli nie weźmiesz pigułek, możesz pójść na taki krok. Do płukania wódki nie rozcieńcza się. Można jednak bezpiecznie powiedzieć, że lekarze powinni uważać, że płukanie przy pomocy wódki jest bardziej skuteczne, gdy mrożimy, aby ogrzać ciało i zdezynfekować krtań. Podczas płukania gardła wódki nie są konieczne, zwłaszcza gdy są używane antybiotyki .