Czyszczenie monet - jest to odpowiedzialne i trudne zadanie, które lepiej powierzyć specjalistom, ponieważ niecne czyszczenie może pogorszyć wygląd monety, co jest całkowicie niepożądane, zwłaszcza jeśli dotyczy to starych, drogich próbek. Ale jeśli mówimy o poprawie wyglądu monet w domu, wtedy możemy polecić niektóre z najbardziej skutecznych metod. Jak więc wyczyścić monety?

Jak czyścić monety za pomocą elektrolizy?

Jeśli pojawi się pytanie: jak wyczyścić stare monety, najlepszym rozwiązaniem może być elektroliza, ponieważ skutecznie niszczy patynę i patynę, które mogą pokryć monetę bez agresywnego działania mechanicznego. Do tej operacji potrzebujesz średniego zasilania, które można kupić w sklepie lub użyć już dostępnego z dowolnego urządzenia. Na "minusie" bloku warto umieścić monetę za pomocą zwykłego krokodyla i dobrze jest przymocować jakąkolwiek masywną żelazną rzecz do plusa. Ponadto końce są opuszczane do pojemnika z wodą, do którego wlewa się sól . Dalej przez ciecz przepuszczany jest niewielki prąd siły: w ten sposób monetę oczyszcza się.

Jak wyczyścić monety za pomocą kwasu cytrynowego?

Kwas cytrynowy jest również skutecznym sposobem na zaprezentowanie swojej starej kolekcji lub nowych, lekko zużytych monet. Kwas ten jest organiczny i dość silny, skutecznie niszczy prawie wszystkie rodzaje płytki nazębnej. Zgodnie z recepturą do szklanki lub około 250 ml wody należy dodać 1/3 do ½ łyżki kwasu cytrynowego. Proporcje są przybliżone, ponieważ każdy numizmatyk sam określa wyjątkowy i najbardziej satysfakcjonujący przepis. Następnie zanurz monetę w powstałym roztworze i zacznij usuwać brud. Do tego potrzebujemy wacików lub wykałaczek. Najpierw łatwo usunąć miękki brud. Jak czyścić monety 1 ale wykałaczki przydadzą się, gdy trzeba obrać twardy, skamieniały wzrost.

Jak czyścić monety sody?

Być może Soda to raczej agresywny materiał, który służy do czyszczenia monet, ponieważ substancje ścierne w jego składzie mogą poważnie porysować monetę. Aby zminimalizować uszkodzenia spowodowane narażeniem na działanie substancji, konieczne jest przygotowanie z niej zawiesiny, mieszając trochę sody ze zwykłą wodą. Następnie należy wziąć go na szmatkę lub wacikiem i lekko pocierać monetą. Będzie genialny i będzie wyglądał jak nowy.