Park Narodowy Taman-Negara znajduje się na półwyspie Malakka i jest idealnym miejscem dla tych, którzy kochają lasy deszczowe i zajęcia na świeżym powietrzu. Tutaj możesz odwiedzić wioskę Aborygenów, wspiąć się na najwyższą górę w Malezja , odwiedzić jaskinie , na łowach i po prostu ciesz się społecznością z naturą.

Opis parku

Taman-Negara jest najstarszym tropikalnym lasem na świecie. Badania wykazały, że nigdy nie był pod lodowcami, a wraz z nim nie było większych zmian. Zajmuje ponad 4000 metrów kwadratowych. km, Taman-Negara - największy park narodowy w Malezji Przez park jest grzbiet górski, a najwyższy góra w półwyspie Malezja Gunung Tahan znajduje się w Taman-Negara. Z parku płyną też trzy duże rzeki: Sungai Lebir, Sungai Terengganu i Sungai Tembeling, które przepływają odpowiednio przez stany Kelantan, Terengganu i Pahang. Jest tu wiele małych rzek.

Geologicznie, park narodowy składa się z różnych skał, głównie skał osadowych z niewielkimi impregnacjami granitowymi. Zawierają piaskowiec, łupek i wapień.

Деревня аборигенов

Flora i fauna

Uważa się, że park powstał 130 milionów lat temu. Ma różne ekosystemy, które zawierają ogromną ilość flory i fauny, z których wiele to gatunki rzadkie i zagrożone.

Taman-Negara jest uważana za jedno z najbogatszych miejsc w liczbę gatunków roślin. Ponad 3000 gatunków rośnie tutaj.

W dżungli jest wiele dzikich zwierząt: dzikie byki, jelenie, gibony, tygrysy, można zobaczyć bobry. Ludzie dbają o zagrożone gatunki niedźwiedzi, słoni, lampartów.

Дикие быки

Podróżowanie po parku

W parku można zobaczyć imponujące jaskinie, szybko płynące rzeki , a czasami egzotyczne zwierzęta. W Taman-Negara jest ich wiele kurorty . Urlopowicze mogą tu odbywać niezależne krótkie spacery po dżungli, ale wędrówka po nocnej dżungli, łowienie ryb i rafting łodziami po rzece wymaga towarzyszenia przewodnika.

Zatrzymując się Kuala Lumpur , możesz kupić wycieczka w Taman-Negara. Kampanie mogą być rozciągnięte na kilka dni. Najpopularniejsze wycieczki to dwa dni.

Джунгли

Aby udać się do dżungli na trekking, musisz mieć dobry trening fizyczny. Będziesz musiał dużo chodzić i chociaż w górach jest kolejka linowa, od czasu do czasu będziesz musiał wspiąć się na wzgórze.

Wielu turystów uderza mostem wiszącym. Jednak, mimo że się kręci, jest prawie niemożliwe, aby z niego zrezygnować, ale ile wrażeń obiecuje to przejście!

Подвесной мост

Najlepszy czas na wizytę w parku jest od marca do września, jest to najsuchszy miesiąc w tej części Malezji.

Jak się tam dostać?

Zwykle przyjeżdżają turyści główne lotnisko Malezji . Często mają pytanie, jak dostać się do Taman-Negara z miasta Kuala Lumpur.

Aby to zrobić, musisz wybrać transport, który jedzie do wsi Kuala-Takhan. Możesz się tam dostać przez Jerantut (z Kuala Lumpur jest autobus z terminalu Perkeliling). Opłata wynosi 4 USD. Autobusy kursują 6 razy dziennie, czas podróży to 3,5 godziny. Z kolei droga z Jerantut do Kuala Tahan trwa 90 minut i kosztuje mniej niż 2 USD.

Możesz dostać się do wody łodzią. Koszt podróży wynosi około 8 USD. Łódź odpływa z molo Tembeling w Kuala Tembeling o godzinie 9 i 14 w Kuala Tahan.

Każdego dnia pociąg przyjeżdża z Kuala Lumpur do Kuala Tahan.

Катание на катере