Na terytorium Kenia istnieje wiele parków narodowych i rezerwatów przyrody. Ponadto istnieją ciekawe historyczne miejsca, które już stały się wizytówką tego afrykańskiego państwa. Wśród nich są ruiny starożytnego miasta Takva.

Cechy obiektu historycznego

Według naukowców rozkwit muzułmańskiej osady Takva miał miejsce około 1500-1700 lat. W tym czasie miasto było centrum handlowym i świętym miejscem (ze względu na bliskość położenia do Mekki). Osada Takva została dostatecznie rozwinięta, ponieważ na jej terenie można znaleźć ruiny następujących budowli:

  • starożytny meczet Jama;
  • groby;
  • mury miejskie;
  • inne obiekty publiczne.

Do tej pory wielu naukowców nie rozumiało, co spowodowało, że mieszkańcy Takvy opuścili swoje miejsca. Niektórzy uważają, że przyczyną tego jest zasolenie świeżej wody, inni obwiniają epidemię, a po trzecie - konflikty z mieszkańcami sąsiednich krajów. Wyspa Pathe .

Wykopaliska w mieście Takva rozpoczęły się w 1951 roku pod kierownictwem Jamesa Kirkmana. Przez 5 wieków od miasta były tylko fragmenty budowli. Najbardziej zachowany jest meczet w piątek. Ruiny średniowiecznego miasta Takva zostały uznane za narodowy pomnik tylko w 1982 roku. Od tego czasu wielu turystów przyjeżdża tutaj, aby cieszyć się pięknem i mistyką tych miejsc. Wielu z nich nawet rozbić namiot obozu spędzić noc w murach starożytnego miasta lub się modlić.

Okolica miasta Takva doskonale nadaje się do ekoturystyki, nurkowania i snorkelingu.

Jak się tam dostać?

Jeden z głównych zabytki Kenii położony w południowo-wschodniej części wyspy Manda. Możesz dostać się do niego na łodzi, pływać od strony zachodniej. Łódź można zamówić na kontynencie Kenia lub w mieście Lamu.

Руины города ТакваРуины предполагаемой гробницы шейха в городе ТакваАрхитектура древнего города
Руины Пятничной мечети в городе ТакваСохранившийся фрагмент места омовения-вудуТабличка с указанием стоимости посещения