Internet od dawna stał się integralną częścią życia ludzi. Wielu aktywnie używa go do pracy, komunikacji, wyszukiwania niezbędnych informacji. Ponieważ wzrasta potrzeba odwołania się do sieci World Wide Web, wszelkiego rodzaju gadżety, które dają nam taką możliwość, ewoluują i ewoluują.

Czasy, w których jedynym sposobem połączenia z siecią były nieporęczne stacjonarne komputery lub laptopy - bardziej kompaktowe, ale w przeszłości dość drogie, a zatem niedostępne dla wszystkich, zapadły w zapomnienie. Aktywny rozwój technologii i elektroniki pozwolił dostosować możliwości potężnych procesorów do coraz mniejszych urządzeń. Pojawiły się netbooki, ultrabooks , tabletki i smartfony.

Dwa ostatnie gadżety często konkurują ze sobą, ponieważ, po pierwsze, mają wiele wspólnych cech, a po drugie, gdy poprawiają się, linie między nimi stają się coraz bardziej rozmyte. Ale gdy tak się dzieje, spróbujmy dowiedzieć się, jak tablet różni się od smartfona, a co lepiej kupić?

Co wybrać - smartfon lub tablet?

Jeśli masz potrzebę zakupu urządzenia mobilnego, przed rozpoczęciem pracy w sklepie powinieneś zdecydować, w jakim celu i w jaki sposób będzie on używany. Oferujemy listę parametrów, dzięki którym można rozróżnić różnice między smartfonem a tabletem. Po ich przeanalizowaniu możesz określić priorytety i to, co będzie najlepsze dla Ciebie - tablet lub smartfon.

  1. Rozmiar ekranu. Oczywiście tablet jest większy, oznacza to, że praca, oglądanie filmów i odprawa na stronach internetowych jest znacznie wygodniejsza. W miarę rozwoju smartfonów to stwierdzenie staje się coraz bardziej wątpliwe. Możesz więc kupić tablet z ekranami o przekątnej 7 cali, a możesz wziąć komunikator, którego rozmiar ekranu nie jest dużo mniejszy - tak, są już modele o przekątnej 5,3 cala.
  2. Łatwość użycia. Tablet jest zdecydowanie cięższy i, w przeciwieństwie do telefonu, nie jest umieszczony w każdej kieszeni ani w damskiej torebce. Ale jest to o wiele wygodniejsze dla tych, którzy pracują z dużymi dokumentami, aplikacjami i składaniem długich tekstów. Oczywiście wirtualna klawiatura na ekranie tabletu jest znacznie gorsza od fizycznej, ale jednocześnie jest nieporównywalnie wygodniejsza od tej oferowanej na smartfonie. Jeśli chcesz, przy okazji, klawiaturę można dodatkowo podłączyć do tabletu, a następnie wygoda pisania jest prawie równa netbookowi.
  3. Możliwość nawiązywania połączeń. Pomimo tego, że coraz więcej tabletek obsługuje istniejące standardy komunikacji, na przykład GSM, a także środki komunikacji dostosowane do komputerów z tabletami, wystarczy na przykład Skype. Ale widzisz, używanie tabletu jako zwykłego telefonu jest co najmniej niewygodne i dziwne, więc różnica między smartfonem a tabletem jest tutaj oczywista.
  4. Kamera Jeśli porównasz ten tablet i smartfon do tego parametru, pierwszy oczywiście straci, ponieważ jakość zdjęć zrobionych na smartach z dobrą optyką jest znacznie wyższa. Ale cena takich telefonów z aparatem znacznie przekracza co wybrać smartfon lub tablet pigułki kosztowe o podobnych parametrach.
  5. Usługa. Ekrany komputerów typu Tablet są o wiele bardziej kruche niż konwencjonalne smartfony, nie wspominając o modelach o dużej skali. Cóż, jeśli ekran nadal jest uszkodzony, naprawa i wymiana spowodują sumę ryczałtową - o wiele więcej niż przy podobnym uszkodzeniu smartfona.
  6. Polityka cenowa. Ze względu na szybką aktualizację gamy modeli, zarówno urządzenia, jak i inne urządzenia szybko tracą swoją cenę, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni model po stosunkowo przystępnej cenie.