Ostatnio na rynku komputerowym pojawiła się nowa koncepcja - ultrabook. Jeśli słowa takie jak "laptop" lub "netbook" były już znane zwykłym ludziom przez długi czas, to "ultrabook" jest już czymś nowym i niezbyt wyraźnym, jak czarny koń, wpadł w szeregi białych. W Internecie na temat ultrabooków wiele hype zostało już podniesione, ale na półkach naszych sklepów właśnie te urządzenia dopiero zaczynają się pojawiać, intrygują kupujących. Więc oderwijmy zasłony tajemnicy od tej nieznanej definicji i zobaczmy, co to jest - ultrabook.


Co oznacza "ultrabook"?

Znak towarowy "Ultrabook" został zarejestrowany na rynku przez firmę Intel w 2011 roku. Firma przedstawiła również szereg wymagań tym, którzy zamierzają korzystać z tej marki. Najważniejsze z tych wymagań to wysoka moc, grubość nie przekraczająca jednego centymetra i stylowy wygląd. Wszystkie te cechy sprawiają, że ultrabooki są bardzo atrakcyjne w oczach kupujących. Ale przyjrzyjmy się bliżej, jak ultrabooki różnią się od naszych zwykłych laptopów zewnętrznie i wewnętrznie.

Zewnętrzne lub główne funkcje:

  1. Grubość Jak wspomniano wcześniej, grubość ultrabooka nie powinna przekraczać jednego centymetra. Tak więc grubość najcieńszego ultrabooka wynosi 9,74 milimetra.
  2. Waga . Waga ultrabooków nie przekracza dwóch kilogramów z przekątną ekranu 14-15 cali, a także nie przekracza kilograma z przekątną ekranu 13,3 cala. Nawiasem mówiąc, 13,3-calowa przekątna jest uważana za standardową dla ultrabooka.
  3. Styl Jak wspomniano powyżej, ultrabooki mają między innymi elegancki wygląd, w którym wszystko jest przemyślane w najdrobniejszych szczegółach i wygląda dobrze.
  4. Ładowanie baterii . Ultrabooki są zaprojektowane specjalnie do użycia w dowolnym miejscu, ponieważ ze względu na swoją wagę i grubość są łatwe do przenoszenia. Więc ultrabooks mogą pracować w trybie offline przez co najmniej pięć godzin.
  5. Cena . W tej chwili cena ultrabooków jest znacznie wyższa niż cena laptopów, ale producenci obiecują, że ultrabooki będą bardziej przystępne, ponieważ uważa się, że po pewnym czasie ultrabooki wyprą laptopy z rynku.

Cechy techniczne:

Dysk Solid State. Jest używany w ultrabookach zamiast zwykłych dysków twardych. Zwiększa to prędkość i szybkość działania ultrabooka, umożliwiając mu szybsze włączanie lub "wznawianie" po przejściu w stan hibernacji.

  1. Procesory Intel. Ponieważ Intel jest właścicielem znaku towarowego Ultrabook, wszystkie ultrabooki, zgodnie z wymaganiami firmy, muszą znajdować się na procesorze Intela. A ponieważ używa się do tego procesorów ostatniej generacji, fakt ten można nazwać inną zaletą ultrabooki.
  2. Nieusuwalna bateria. W przeciwieństwie do laptopów, bateria, z której można łatwo wyjąć, w ultrabookach, bateria jest nieusuwalną częścią. Na przykład w ultrabooku niemożliwe jest zastąpienie pamięci RAM i procesora, które są przylutowane na płycie głównej.
  3. Bez napędu DVD. Ponieważ grubość obudowy jest bardzo mała, nie można umieścić wszystkiego, co pasuje do laptopa na ultrabookach. Na przykład ultrabooki nie mają napędu optycznego. Jednak, jak twierdzą producenci, trwają prace rozwojowe, które pozwolą ultrabookom znaleźć tę brakującą część.
  4. Ilość pamięci. Minimalna ilość pamięci dla ultrabooka to pasek 4 gigabajtów. Producenci tego paska przestrzegają, a często nawet go przekraczają.

Tutaj jesteśmy na ogół i zorientowaliśmy się, co odróżnia ultrabook od laptopa.

Oddzielnie można dodać tylko kilka słów o tym, czym jest transformator ultrabook, który jest również bardzo interesującą innowacją. Ekran tego ultrabooka można odłączyć od klawiatury i wygodnie jak wybrać ultrabooka?tablet . Dla osób, które dużo się przemieszczają i jednocześnie potrzebują komputera przez cały czas, jest to najlepsza opcja.

Jak wybrać ultrabooka?

Wybór ultrabooka, a także wybór jakiejkolwiek innej technologii jest kwestią odpowiedzialności. Dlatego zdecyduj, dlaczego potrzebujesz ultrabooka i na podstawie odpowiedzi na to pytanie wybierz. Jeśli potrzebujesz go do pracy, wtedy wybierając, polegaj na specyfikacjach technicznych, a jeśli chcesz kupić ultrabook, tak jak stylowy gadżet, możesz wybrać go po jego wyglądzie. Zasadniczo wszystko zależy od Ciebie i twoich preferencji.