Szwedzka księżniczka Wiktoria i książę Daniel, którzy zostali rodzicami 2 marca, pokazali twarz nowonarodzonego syna. Zdjęcie małego księcia pojawiło się na stronie królewskiej rodziny Szwecji na Facebooku i na oficjalnej stronie internetowej.

Imię dla księcia

Natychmiast po urodzeniu syna, książę Daniel zebrał konferencję prasową w klinice w Sztokholmie i potwierdził dobrą nowinę.

Później, zgodnie z przyjętą procedurą, wdzięczna służba odbyła się w kościele znajdującym się na terenie pałacu królewskiego. Następnie w radzie, w której uczestniczył król Karol (szczęśliwy dziadek) i członkowie rządu, głosili tytuł i nazwisko trzeciego następcy tronu. Książę o imieniu Oscar Karl Olof.

Czytaj także
  • Szwedzki Pałac Królewski opublikował nowe portrety księżniczki Estel i księcia Oskara
  • Rodzina królewska Szwecji zaprezentowała nowy oficjalny portret księżniczki Wiktorii
  • Chrzciny syna księcia Carla Filipa i księżnej Zofii miały miejsce w rezydencji Drottningholm

Pierwsza sesja zdjęciowa

Opublikowane wczoraj zdjęcie zostało zrobione sześć dni temu w pałacu w Hadze. Na nim dziecko, ubrane w koszulę z haftowanymi kwiatami, śpi słodko. Pod dotknięciem zdjęcia napisano, że ta królewska babka osobiście przyszyła tę koszulę dla swojego wnuka.

Użytkownicy uznali, że dziecko jest po prostu urocze i powiedział, że szwedzki książę może odebrać tytuł ulubieńca publiczności z księcia Jerzego.

Оскар Карл Олоф появился на свет  марта в Стольгольме У будущих монархов уже есть дочь Эстель Малыш стал третьем в очереди на шведский престол, уступая матери и сестре