Jeśli sprowadziłeś szczeniaka, pomyśl, jak go chronić przed różnymi mikroorganizmami i chorobami. Najważniejszym krokiem w odzyskaniu ciała zwierzęcia jest pozbycie się go robaki i inni pasożyty . W tym celu zastosowano zawiesinę dla szczeniąt Dirofen.

Instrukcja użytkowania Dirofen dla szczeniąt

Ogólnie, lek Dirofen jest odpowiedni dla kociąt i szczeniąt, ale pakowany jest w dawkach, w zależności od wielkości zwierzęcia, ponieważ często można znaleźć lek oznaczony "dla szczeniąt" lub "dla kociąt".

Głównym aktywnym składnikiem leku jest praziquantel i pyrantelowy pamoat, i mają wpływ na szeroki zakres pasożytniczych tasiemców, które mogą osadzać się w ciele zwierzęcia. Ponieważ lek jest produkowany w postaci zawiesiny, pakowany jest w butelki polimerowe (zwykle w 10 ml), a także jest zaopatrzony w specjalny dozownik do strzykawek, który pomaga w wprowadzeniu leku do zwierzęcia.

Dawkę oblicza się indywidualnie, w zależności od wielkości zwierzęcia (1 ml zawiesiny na 1 kg masy ciała zwierzęcia).

Zawiesinę dodaje się do porannego pokarmu szczenięcia jeden raz w ilości jednej dawki lub jest forsnie podawana do korzenia języka ze specjalnego dozownika strzykawki. Przed użyciem zawiesinę należy dokładnie wymieszać, a butelkę z nią wytrząsaną przez 1-2 minuty. W przypadku wykrycia silnej infekcji pasożytami procedurę można powtórzyć po 10 dniach. Jako środek zapobiegawczy zaleca się podawanie szczeniętom leku co 3 miesiące.

Dirofen dla szczeniąt jest bardzo popularnym lekiem dla pasożytów i zdobył doskonałe recenzje wśród właścicieli psów, zwłaszcza, że ​​nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych. Jedynym przeciwwskazaniem jest indywidualna nietolerancja składników, co jest niezwykle rzadkie. Ponadto, łatwość użycia i możliwość pozbycia się pasożytów na raz sprawiają, że lek ten jest wyjątkowo wygodny w użyciu.