Nowe odmiany nie zawsze są lepsze od starych. Uderzającym tego przykładem jest to, że rodzaj truskawek (truskawek) "Festival", hodowanych w 50 latach XX wieku, jest nadal popularny. O wszystkich zaletach jego opowieści w naszym artykule.

Strawberry "Festival" - opis odmiany

Ta odmiana jest jedną z najlepszych w grupie przeciętnego dojrzewania. Każda roślina jest gęsto liściastym, nie rozwalonym buszem z potężną rozetą. Owoce dojrzewają około lipca. Zasadniczo jagody mają stożkową i spłaszczoną formę z rowkami. Mają jasnoczerwony kolor zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Miąższ jest gęsty i soczysty, bardzo przyjemny w smaku. Pierwsze truskawki są zazwyczaj duże (do 45 g), a kolejne - 10-25 g. Jagody dobrze się transportują, są doskonałe do produkcji konserw i deserów.

"Festiwal" uważany jest za odmianę wysokowydajną i mrozoodporną, dzięki czemu często sadzi się ją w łóżkach ogrodowych. Jedną z zalet tej truskawki jest to, że dobrze rośnie zarówno na słońcu, jak iw półcieniu.

Dzięki wszystkim wymienionym cechom truskawka "Festivalnaya" może być uprawiana w różnych strefach klimatycznych.

Wady obejmują fakt, że jest niestabilny wobec takich chorób jak szary zgnilizna , więdnięcie wertykalne i mączniak prawdziwy.

Cechy uprawy truskawek "Festiwal"

Sadzenie krzewów "Festiwal" można przeprowadzić tylko wczesną wiosną lub jesienią, ponieważ do prawidłowego rozwoju potrzebuje dobrze nawodnionej gleby. Dlatego zaleca się przeprowadzenie tej procedury po deszczu. Optymalna wielkość systemu korzeniowego sadzonek powinna wynosić 7-9 cm.

Aby zdobyć nowe sadzonki, festiwal truskawek w ogrodzie krzewy należy natychmiast podzielić na owocniki i do hodowli. Od pierwszego trzeba będzie podczas kwitnienia i owocowania regularnie odciąć uformowane wąsy, a od drugiego usunąć kwiaty. Wtedy otrzymasz dobre zbiory i silne sadzonki, które zaczną przynosić owoce w przyszłym roku.

Główną troską jest regularne poluzowanie (szczególnie po podlaniu), usunięcie chwastów, a także zapobieganie występowaniu szkodników i ewentualnych chorób.

Aby uniknąć tych chorób, miejsce sadzenia Festiwalu powinno być regularnie zmieniane i używać tylko zdrowych sadzonek i nowoczesnych praktyk rolniczych.