Doświadczony menedżer zawsze angażuje się w stymulowanie personelu, ponieważ nawet najprostsze środki czasami dają najbardziej nieoczekiwane rezultaty. Oczywiście pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, są premie pieniężne. Jednak, jak wykazuję badania, nie jest to w żadnym wypadku najważniejsza i najskuteczniejsza metoda stymulowania pracy pracowników. Możliwe i bez inwestycji finansowych jest przeprowadzanie w organizacji wysokiej jakości i skutecznych zachęt.

Cel stymulacji

Nadal nie wiesz, dlaczego musisz stymulować pracowników? Przede wszystkim jest to sposób, aby sumiennie wypełniać swoje oficjalne obowiązki i traktować swoją pracę z zainteresowaniem i ekscytacją. Skuteczność zachęt można ocenić na podstawie wyników pracy: jeśli pracownicy zaczęli wydawać wyższe stawki pracy, to zastosowana metoda jest doskonała dla tego przedsiębiorstwa.

Metoda motywacyjna - dodatkowy czas wolny

Jest to bardzo powszechny schemat, który pozwala osiągnąć bardziej produktywną pracę pracowników. Schemat ten jest zawarty w tym, że święto podzielone jest na dwie lub więcej części - dzięki temu osoba może powrócić dwa razy w roku szczęśliwa i wypoczęta. Dla rodzin z dziećmi jest to szczególnie wygodne - w końcu wakacje można zorganizować na wakacje szkolne i spędzić czas z dzieckiem.

Oprócz podziału świąt ta sama metoda obejmuje również redukcję dnia roboczego w nagrodę. Na przykład, po wykonaniu planu możesz skrócić piątek w dniu roboczym przed obiadem itp. Pozwala to czuć się swobodniej i doskonale stymuluje nowe osiągnięcia pracy.

Metoda motywacyjna - urlop po szkole

Wolny czas jest bardzo ceniony przez współczesnego człowieka, a zatem dodatkowy urlop jest jedną z najsilniejszych technik motywacyjnych. Oczywiście taka premia powinna być zapewniona tylko w przypadku rzeczywistych działań - na przykład, po godzinach pracy przez długi czas itp. W tej sytuacji środek ten można uznać za konieczny - w rzeczywistości łatwiej jest zrekompensować wysokie obciążenie niż czerpać korzyści z późniejszej niskiej jakości pracy na tle chronicznego zmęczenia. Ponadto, obiecując taką nagrodę, dużo łatwiej jest zmotywować pracowników do pracy na pełnych obrotach.

Stymulacja elastycznego harmonogramu pracy personelu

Elastyczny harmonogram - to bardzo kuszące: dana osoba ma możliwość osobistej kontroli przepływu pracy: określenie początku i końca dnia pracy, planu dni roboczych itp. Jedynym warunkiem do tego wszystkiego - wdrożenie planu w samą porę. Ta metoda motywacji pozwala maksymalizować interesy pracownika, a jednocześnie - nie szkodząc interesom przedsiębiorstwa.

Promocja przedsiębiorstwa - publiczne uznanie

Ta metoda stymulacji jest nam wszystkim znana od lat szkolnych i polega na publicznej promocji i prezentacji dowolnego dokumentu. Ważne jest, aby każda osoba widziała, że ​​jego praca jest skuteczna i wysoko ceniona, i to na tej jakości ludzkiego ego, która jest zbudowana jak stymulować pracowników ta metoda zachęty.

W tym celu na spotkaniach należy zwrócić uwagę na zalety różnych pracowników, aby podkreślić ich sukces i inwestycje we wspólną sprawę. Ponadto możesz udzielać wszelkiego rodzaju nagród lub wysyłać dokumenty z pozdrowieniami pocztą.

Środek zachęty - wysoki poziom odpowiedzialności

Czasami warto dać pracownikowi dodatkowe uprawnienia, które będą stanowić doskonałą zachętę do osiągnięć i pozwolą nieco przyspieszyć rozwój kariery. Większość zainteresowanych pracowników dąży do zwiększenia swojej pozycji i podejmowania znaczących decyzji, a jeśli im się to podoba, są gotowi pracować z wielkim entuzjazmem.