Zrób to sam układ słoneczny Większość małych dzieci chętnie odkrywa przestrzeń i interesuje się wszystkim, co z nią związane. Właśnie dlatego małe dziecko na pewno polubi ten model. układ słoneczny znajduje się we własnym pokoju. Ponadto dzięki tym szczegółom wnętrza możesz łatwo zapamiętać lokalizację planety i zrozumieć, jak się od siebie różnią.

Statek, który jest wzorem układu słonecznego dla dzieci, można łatwo zrobić własnymi rękami. Dzięki szczegółowym instrukcjom zawartym w naszym artykule nawet dziecko poradzi sobie z tym zadaniem.

Jak zrobić planety układu słonecznego zrobić to sam?

Aby stworzyć układ słoneczny dla domu, przedszkola lub szkoły własnymi rękami, skorzystaj z następującej instrukcji krok po kroku:

 1. Weź 8 kolorowych balonów i nadmuchaj je tak, aby każdy z nich był proporcjonalny do siebie. Należy wziąć pod uwagę rzeczywiste proporcje wielkości planet.
 2. układ słoneczny własnymi rękami 1
 3. Przygotuj wklej. W tym celu połącz 3 łyżki stołowe skrobi ze 100 ml zimnej wody i dobrze wymieszaj, a następnie dodaj 400 ml wrzącej wody i ponownie zamieszaj. Upewnij się, że nie ma grudek.
 4. układ słoneczny własnymi rękami 2
 5. Pokrój gazety w paski i zanurzając każdą z nich w gotowej pasty, ostrożnie przyklej je kulkami.
 6. system solarny "zrób to sam" 3
 7. Przyklej paski na całej powierzchni kul, pozostawiając tylko obszar wokół ogonków otwarty. W pełni wykończone 1 warstwą, pozostaw klej do wyschnięcia, a następnie powtórz tę procedurę jeszcze 2 razy.
 8. układ słoneczny z twoimi rękami 4
 9. Aby kule wyschły szybciej, połóż je na otwartych drzwiach oświetlonego piekarnika.
 10. Zrób to sam Układ słoneczny 5
 11. Kiedy wszystko będzie gotowe, delikatnie przewierć każdą kulkę blisko ogona i opuść ją, a następnie usuń z obrabianego przedmiotu. Zakryj otwór paskiem z gazet.
 12. Zrób to sam Układ słoneczny 6
 13. Zastosuj biały podkład na "planety" i poczekaj, aż będzie całkowicie suchy.
 14. Układ Słoneczny własnymi rękami 7
 15. Przygotuj farbę akrylową o różnych odcieniach i nałóż ją na kulki w kilku warstwach i nadaj pożądaną konsystencję za pomocą gąbki. Na samym końcu pokryj powierzchnię kul.
 16. system solarny "zrób to sam" 8system solarny "zrób to sam" 9system słoneczny "zrób to sam" 10
 17. Zrób krąg dla Saturna z tektury i zabezpiecz planetę za pomocą kleju i pasków mocujących. Twój model Układu Słonecznego jest gotowy!
 18. Zrób to sam Układ słoneczny 11

Teraz możesz powiesić modele planet w pokoju dziecka lub zabrać je do szkoły lub przedszkola. Najważniejsze - obserwować prawidłową kolejność planet.