Soda doskonale wspomaga kaszel, jeśli wdychasz go, usuwa kamień nazębny z migdałków z dusznicą bolesną, łagodzi pieczenie i ból z ukąszeniami komarów i innymi owadami. Kąpiele sodowe na nogi są doskonałym produktem kosmetycznym do pielęgnacji delikatnych kobiecych stóp.

Zalecenia dotyczące kąpieli sody dla stóp

To narzędzie jest bardzo praktyczne, skuteczne, niedrogie, a co najważniejsze, przyjazne dla środowiska, praktycznie nie ma skutków ubocznych. Oczywiście, jeśli wcześniej nie spotkałeś się z napojami gazowanymi, lepiej najpierw sprawdzić reakcję alergiczną w niewielkim obszarze skóry. Aby to zrobić, po prostu nałóż na dłoń lub nadgarstek odrobinę sody ze zwilżoną wodą i przytrzymaj przez 20-30 minut. Jeśli nie pojawią się żadne reakcje, takie jak wysypka lub zaczerwienienie, możesz bezpiecznie używać go w dowolnym celu.

Jeśli codziennie przed pójściem spać kładzie się lekkie kąpiele z wodą sodową, pomoże to poradzić sobie z napiętymi komórkami skóry i sprawi, że stopy będą delikatne jak dziecko. Aby to zrobić, połóż nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem sody przez około 15-20 minut, a następnie pocieraj je orzeszkami ziemnymi. Napaloną część skóry można bardzo łatwo usunąć. Soda przyczynia się również do szybkiego gojenia się małych pęknięć w stopach i zmniejszenia pocenia się.

Przepisy Soda kąpiel stóp

Kąpiele sodowe do stóp od grzybów i żylaki nie można znaleźć taniej i bezpieczniej niż myślisz o tych problemach.

Do leczenia żylaków należy stosować.

Przepis na kąpiel

Składniki:

  • soda - 200 g;
  • ałun - 70 g;
  • podgrzany do 40 stopni wody - 5 litrów.

Przygotowanie i stosowanie

W wodzie rozpuść sodę i dodaj ałun, połóż nogi i trzymaj je w takiej kąpieli przez 25 minut. Wykonuj tę procedurę co 5 dni. Warto zauważyć, że woda o temperaturze powyżej 40 stopni nie może być podgrzewana, ponieważ jest przeciwwskazana w żylakach.

Jeśli skóra na stopach jest bardzo stwardniała lub jest poważnie uszkodzona wraz z paznokciami. grzyb , następnie kąpiele sodowe na stopy można zrobić z efektem kąpieli.

Przepis na kąpiel dla stóp

Składniki:

  • soda - 3-4 łyżki stołowe;
  • ciepła woda - 2 łyżki. (można dostosować w razie potrzeby);
  • kąpiel stóp
  • małe plastikowe torby - 2 sztuki;
  • ciepłe skarpetki - para.

Przygotowanie i stosowanie

Soda zmieszać z wodą, powinna mieć ciastowatą niepłynną masę. Następnie dokładnie posmaruj tę mieszankę stopy, paznokcie i pomiń przestrzenie pomiędzy palcami, zwiń stopy sodem w worki i załóż ciepłe skarpetki. Pozostaw tę "kąpiel" na nogi przez całą noc. Przez 3-5 sesji pozbędziesz się grzybów i stwardniałych stożków i odcisków na stopach.