Teraz jasny, wielokolorowy manicure zyskuje coraz większą popularność. Wydawać by się mogło, że nic nie jest skomplikowane, to zrobić gwoździe z lakierami w różnych kolorach, nie. Jednak nieodpowiednia kombinacja kolorów w manikiurze sprawia, że ​​ogólny wygląd nie tylko nie jest modny, ale wręcz niedorzeczny. Cóż, jeśli jest jakiś gust, ale podstawowe sztuczki można łatwo nauczyć.

Manicure w różnych kolorach

Naukowcy opracowali koło kolorów, które omawia zasady kombinacji kolorów. Oto podstawowe zasady:

  1. Monochromatyczność to połączenie odcieni tego samego koloru. Na przykład możesz jednocześnie używać różnych odmian fioletu - od bzu po borówkę.
  2. Komplementarność to połączenie odcieni znajdujących się na kole kolorów. Ta opcja jest jedną z najpopularniejszych, ponieważ umożliwia tworzenie wielokolorowych jasny manicure , podczas gdy można łączyć kolory przez przejścia gradientowe. Odważna natura może ucieleśniać każdą fantazję, używając soczystych odcieni lata, które nie pozostaną niezauważone. Bardziej skromne kolory pastelowe, ozdobione kwiatami lub koronką.
  3. Zasada triady zakłada użycie trzech kolorów, które są ze sobą połączone. Na kole kolorów znajdują się w tej samej odległości od siebie, co pozwala zrobić modne i przyjemne oko manicure. Przykładem takiej kombinacji jest jednoczesne użycie czerwonego, żółtego i niebieskiego. Ale z reguły jeden kolor jest podstawowy, a dwa pozostałe są używane jako dodatek.
  4. Manicure achromatyczny - jednoczesne użycie bieli, czerni i szarości. To rozwiązanie jest uniwersalne, a nie buntownicze, a jednocześnie modne. Można go łączyć z dowolnymi akcesoriami.

Dwukolorowy manicure

Łącząc różne kolory, zaleca się stosowanie reguł i gotowych rozwiązań, ponieważ eksperymenty z manicure mogą zepsuć cały wygląd.

Należy pamiętać, że odcienie są podzielone na zimno i ciepło. Dlatego pierwsza reguła implikuje jednoczesne użycie tylko kolorów jednej grupy.

Używanie odcieni tego samego koloru jest idealnym rozwiązaniem. W tym przypadku dźwięki mogą być rajem: od najjaśniejszej do głębokiej ciemności. Tak więc, jeśli jako podstawę wybrano kolor niebieski, można go połączyć z niebieskim i turkusowym. Z czerwienią dobrze będzie wyglądać burgundowo lub koralowo. Lilac będzie świetnie wyglądał na tle fioletu i bagna - na tle zieleni.

W dwukolorowym manicure'u możesz zrobić kombinację kolorów białego i czarnego. Należy powiedzieć, że biel jest uniwersalnym kolorem, najlepiej wygląda na niebiesko i czerwono.

Możesz spróbować wykonać manicure kontrastowego, używając na przykład kolorów czerwonego i zielonego lub niebieskiego i pomarańczowego. Jednak tutaj trzeba być bardzo ostrożnym, ponieważ bardzo łatwo jest popełnić błąd, a do wykonania manicure kontrastowego trzeba mieć nie tylko smak, ale także odwagę.

Manicure "dwa palce innego koloru"

Obecnie istnieje taki trend, jak barwienie dwóch paznokci lakierem o innym kolorze. Wygląda dość niecodziennie, ale jednocześnie modnie. Taki manicure nadaje się szczególnie na lato, kiedy może być bogaty i jasny. Główną zasadą pięknego połączenia jest wybór dwóch oddzielnych kolorów w manicure.

W takim przypadku opcje projektu mogą być inne. Najważniejsze jest to, że otrzymany obraz odzwierciedla twój nastrój, jak ty, a użyte kolory będą łączone nie tylko ze sobą, ale także w harmonii z ogólnym obrazem.

Dwa palce można nie tylko pomalować na inny kolor, ale także uzupełnić rysunkami kontrastowymi, cyrkonie , błyszczy lub naklejki.

manicure o różnych kolorach 1manicure o różnych kolorach 2manicure o różnych kolorach 3
manicure o różnych kolorach 4manicure o różnych kolorach 5manicure o różnych kolorach 6
manicure o różnych kolorach 7manicure o różnych kolorach 8manicure o różnych kolorach 9